Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 104
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 104
Název:V říši vodíku
(Im Reich des Wasserstoffs)
Autor:Rainer Schorm
Cyklus:Liduuriové / Metanové
Vydáno poprvé:11. září 2015
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 16. března 2049
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Eric Leyden

Abha Prajapati

Cel Rainbow

Conrad Deringhouse

Tim Schablonski

Gucky a Fancan Teik na palubě malé kulovité lodi prochází koordinátorem. CREST se je snaží následovat. Těsně před jejich zmizením ze soustavy Taktis od nich obdrží neúplnou zprávu a kód, který by jim měl průchod koordinátorem také umožnit. Když se ale ultrabitevní loď přiblíží do skenovacího pole, je kolem transmiteru náhle vztyčen obranný štít. Jen díky rychlé reakci Perryho Rhodana může být zabráněno nejhoršímu, protože kontakt křižníku se štítem by znamenal jejich zničení. Transmiterová stanice se pravděpodobně rozhodla, že cizí loď nepustí. Díky tomuto incidentu se ale vědcům na palubě podařilo získat velké množství nových dat. Dle profesora Ephraima Oxleyho obří transmiter čerpá energii z místního bílého trpasličího slunce, což by znamenalo revoluční objev.

V tom v soustavě materializuje svaz pěti dalších válcovitých maahkských lodí. Největší z nich měří 400 metrů, ostatní 200 metrů a zdá se, že jsou mnohem modernější než plavidla Scortoohků, kteří se po zničení TASCHVAAHLU stáhli zpět na planetu. Rhodan nechce vyprovokovat další střet, proto rozhodne, že se CREST ukryje u čtvrté planety, kterou obklopuje velice silné magnetické pole, jenž křižníku poskytne ochranu před zaměřovači dýchačů vodíku. Maahkové mezitím prohledávají soustavu a snaží se zjistit, co vedlo ke zničení chovné stanice. V blízkosti čtvrté planety zaznamenávají neobvyklý impuls, jehož původ se rozhodnou prozkoumat.

Aby mohl CREST ze svého úkrytu uniknout, je rozhodnuto o provedení odvážného plánu. Malá skupinka Terranců bude na planetě vysazena v ukořistěném vraku maahkské lodi, vyšle volání o pomoc a odláká tak pozornost ostatních plavidel. Ti se pak pokusí nepozorovaně nalodit do jednoho z nepřátelských křižníků. Výsadku se mimo jiné účastní Tuire Sitareh, Cel Rainbow a Tim Schablonski, stejně jako čtveřice mutantů: John Marshall1), Josue Moncadas2), Wuriu Sengu3) a mladá mutantka Tani Hanafe4). Když je návnada zanechána na povrchu čtvrté planety, její nouzové volání však následuje jen jedna z maahkských lodí – THEERIOS pod velením Greka-1 Okraara. Ostatní válcovité křižníky vyčkávají v pozadí, CREST tedy musí vyletět ze svého úkrytu a odlákat je, aby dal ostatním čas provést jejich plán.

Maahkové chtějí zjistit, zda nejsou na palubě objeveného vraku přeživší, a především chtějí vypátrat, kdo ho zničil. Bývalý ASQUOR je tedy úspěšně naloděn na THEERIOS i s jeho nynější posádkou. I přes ztížené podmínky se převážně díky mutantům podaří maahkský křižník infiltrovat a dostat se až do řídícího centra. Mutanti jsou však na pokraji sil a Moncadas je během akce zraněn. Tuire Sitareh zde nakonec získá důležitou součástku – transpondér, který je pravděpodobně nezbytný ke komunikaci s koordinátorem. Tým Terranců se poté snaží dostat pryč z lodi, Okraar však zavolá na pomoc ostatní. THEERIOS je jimi ale napaden a poté zničen, protože Maahkové nemohou dopustit, aby padl do rukou oxidů. Výsadku se však v poslední chvíli podaří uniknout. V soustavě pak znenadání materializuje další neznámé plavidlo.

Eric Leyden svým svérázným způsobem »požádá« Reginalda Bulla o zajištění lodi, se kterou chce okamžitě odletět z Marsu zpět na Jupiter. I se zbytkem svého týmu - Belle McGrawovou, Luanou Perparimovou a Abhou Prajapatim - jsou očekáváni na palubě TERRANIE. Zde pro ně již nadaný inženýr Rufus Darnell připravil speciální space-disk, který by měl odolat průchodu obřím hurikánem, Velkou rudou skvrnou na Jupiteru. Leyden ho pokřtí JUNO II. Pyramidová stanice Liduuri SAG-ME-GAR Terrance identifikuje jako oprávněné ke vstupu a zpočátku nechá vědce prozkoumávat okolí. Stěny stanice jsou pokryty halatonem, který je nakonec dovede do místnosti s oltářem podobným tomu, který objevili na Marsu. Do něj Leyden zasune disk Ma-Bab-Ben. Zprvu se nestane nic, po chvíli k nim ale promluví neznámý hlas a ve stanici je aktivován alarm.