Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Universa > Kontrachronní univerzum
hledat

V kontrachronním univerzu běží čas opačným směrem než ve standardním vesmíru.

Přehled

V kontrachronním univerzu plyne čas od minulosti přes přítomnost do budoucnosti. Ve vztahu ke standardnímu vesmíru je však tok času opačný. Má opačný směrový vektor, který se označuje jako kontrachronní. Pro pochopení tohoto principu zvolil Antanas Lato model dvou vlaků jedoucích opačným směrem (PR 3257).

Pokud dojde ke kontaktu mezi kontrachronním a standardním univerzem, jako je tomu v případě galaxie Spaphu, vytvoří se body dotyku, které se podobají pórům. Ty mohou být jak vedle sebe, tak i ve velkých rozestupech. Některé jsou stabilní nebo zůstávají otevřené po léta, tisíciletí či miliony let, jiné se objeví jen na několik sekund. Tyto body dotyku jsou také známé jako rozmázlé plochy, protože časoprostor obou vesmírů se v nich "rozmazává". Z tohoto důvodu se plynutí času označuje jako katachronní. Inteligentní bytosti se zde setkávají se vzpomínkami na vlastní budoucnost (PR 3257 - glosář).

Dějiny

Dne 17. září 2097 NGL (vlastní čas Perryho Rhodana) se Perry Rhodan, Antanas Lato, Poquandar a Varsaiš přes katachronní portál časového města Khamu dostali s MY MIND MY STAR do katachronní zóny v kontrachronním univerzu (PR 3256).

Zdroje

PR 3256, PR 3257 (i glosář)

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Kontrachrones Universum« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)