Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Ensaf Jajjan
hledat
Informace o postavě:
Úmrtí:1290 NGL
Národ:Šuukové

Ensaf Jajjan byl Šuuk, který se roku 1290 NGL nechal na planetě Farrangu zverbovat orrskou sektou.

Dějiny

Ensaf Jajjan snil mnoho let o tom, že pronikne na Smyrno, jelikož pokračoval v díle velkého šuukského učence Glanga Marttana a snažil se prokázat, že má tato zvláštní planeta vlastní morfické pole. Na planetě Farrangu se proto nechal naverbovat coby laický kněz do sekty Orrů. O sektě si však myslel své.

Na palubě INTURA-TAR se ho Orrové jako všechny nováčky pokusili zdrogovat gayamem, toto narkotikum však na Šuuka neúčinkovalo. Na rozdíl od ostatních vyvolených proto během přistání generační lodi na Smyrnu zůstal při smyslech. Přesto nehodlal zasahovat do práce Pezzo-Orra, v jehož schopnosti měl důvěru.

Během cesty do Yammamihuova chrámu Šuuk jako první pochopil, že se na planetě odehrává duel bohů, v němž spolu zápasí dvě mocné entity. Snažil se o tom informovat své druhy, avšak Pezzo-Orr mu zakázal promluvit. Na palubě pozemního kluzáku pak začal běsnit tak, až si jeho druzi myslel, že se pomátl a museli ho zavřít v kajutě. Později se mu podařilo uniknout a zmocnit se zbraně, s níž ohrožoval pilota stroje. Konečně mohl vyložit ostatním, co zjistil o planetární inteligenci a jejích záměrech.

Vzápětí se pod kluzákem Ensafa Jajjana propadla zem a stroj obklopila láva. Šuuk tak další útok mocného pána Smyrna zaplatil životem.

Zdroj

PR 1939