Glador, Elvin

(přesměrováno z: Elvin Glador)

Elvin Glador je Solánec, jehož datum narození je stejně neznámé jako den jeho smrti. Možná, že se je jednou podaří zjistit z nějaké pasáže dávno ztraceného lodního deníku SOL respektive z nějaké skryté paměti SENECY.

Elvin Glador je vysoký 1.93 metru. Má široké rty, vychrtlý obličej, vysoké čelo a dlouhý krk. Kromě toho měl suchý, chraplavý hlas. V mládí se mu proto říkalo také "trubka". Většinou na sobě nosil široký světle modrý mnišský oděv. Narodil se na palubě SZ-2, v obytné zóně 18. patra nad hlavní centrálou této části SOL. Měl dvě sestry. O jeho otcovství se přou dva muži, kvůli postupnému úpadku techniky SOL se to ale už nedalo přesně určit. Za svého života platil za velice chytrého samotáře.

Glador se na veřejnosti poprvé objevil v roce 3650 (63 NGL). Jako ošetřovatel pracoval na pomalém podněcování mas v rebelii proti Zlobě SOL pod vedením Cletona Weisela. Kromě toho ho podporovala okolnost, že SOL uvízla v hypervakuu a situace na palubě se stále více zhoršovala (výpadky robotováren, vzpoura a vypovězení 500 Solánců na Chircool o několik měsíců dříve, částečná porucha SENECY).

Vyvinul přitom "systém totální hierarchie" – vytvořil na SOL pracovní společenství. 26. 12. 3650 se jako High Sideryt stal novým velitelem, spíše diktátorem, generační lodi.

Jeho prvními skutky bylo brutální vyřazení ostatní konkurence. Demokraticky smýšlející Solanokrati byli zrazeni ze svých řad (prvními z pozdějších Magnidů) a zbytek zmasakrován Gladorem vedeným komandem. Bylo mezi nimi i mnoho dětí. Ani jeho předchůdci střídání moci dlouho nepřežili.

Veřejnosti je mnohem méně známo, že Glador by svou moc bez pomoci mladé ženy jménem Karjanta asi nikdy nemohl upevnit. Za touto ženou se skrývala Chybrain, která uvízla ve stejném hypervakuu a využila příležitosti dostat se na palubu SOL. Jako Karjanta podporovala Gladorovy pokusy zavést do chaosu pořádek. Dala mu plány hypervakuového zkreslovače, s jehož pomocí se SOL podařilo uniknout z pasti. A vytvořila Troility.

Již na počátku své vlády zklamal Glador naděje mnoha svých přívrženců. Jako jedno z prvních zakázal volný pohyb prostých Solánců mezi jednotlivými částmi lodi. To zůstalo vyhrazeno jen jeho přívržencům. A svou akcí proti Solanokratům zklamal Karjantu, která zde měla mnoho přátel – kromě jiného patrona jména Troilita. Bohužel, "pravého Glador" poznali všichni příliš pozdě...

Jak dlouho Elvin Glador vládnul lodi, není známo. Již od počátku ale trpěl přeludy. Chtěl být nesmrtelný respektive chtěl stále znova vést loď v nově naklonované verzi sebe sama až navěky věků. Jak se dalo očekávat, tento stav byl pro jeho nejtěsnější spolupracovníky, Magnidy, neudržitelný – a to se všemi důsledky...

Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!