Cuduhové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Lovely
Známé obydlené planety:
Lovely

Cuduhové jsou inteligentními obyvateli planety Lovely.

Cuduhové jsou pět metrů dlouzí, mají zeleně zářící oči a v normálním stavu hnědý povrch těla. Dokáží měnit vzhled své kůže, takže se přizpůsobí okolnímu prostředí. Jsou toho ale schopní jen při lovu na kelbasy.

Jsou studenokrevní a vypadají jako kříženci hadů a tygrů, nemají ale ocas. Mají dvě skákací končetiny, dvě běhavky a pár nohou, který mohou eventuálně používat jako ruce. Hlava připomíná tygří hlavu. V ústech mají jen dvojřad chrupavek. Kromě toho mají Cuduhové na břiše padesát přísavek. Při sání krve se chlopně pěti jejich vakuových ústrojí, které jsou napojené na kanyly, otevřou a kanyly se na více než třiceti místech zabodnou do tepen kelbase. Krev je pod tlakem, přes kanyly, nasávána do vakuového ústrojí. Kelbas takový odběr krve přežije.

Cuduhové jsou mírumilovní tvorové, zabíjejí jen během lovu. Cuduhové nemohou žít sami.

Historie

Cuduhové se spojili s Perry Rhodanem. Pomohli mu překonat nebezpečí planety a zneškodnit hypnokouli. Kromě toho se spojili s Monky.

Terranci se tváří v tvář setkali jen s jedním Cuduhem. Poděkoval jim za to, že ho zachránili před úhlavním nepřítelem. Doprovázel poté Terrance k hypnokouli, ukazoval jim cestu a chránil je před útočníky.

Aktuální data:
15.6.2021
1566 před NGL
32. Messon 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459380.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!