Bomicu Mes Gebertan

z Databáze Multiversa
Informace o postavě:
Národ:Vrouberové
Tituly:seizmolog

Vrouber Bomicu Mes Gebertan byl astrofyzik.

Charakteristika

Byl pokládán za tvrdohlavého. Byl to pedant. Platil za přísného, ale dobrého učitele (PR 1909).

Dějiny

Bomicu Mes Gebertan se chtěl stát seizmologem, neprošel ovšem výběrovým řízením.

Posléze pracoval na xenoklinice na Jembersu v systému Vrouber. Vyučoval mladého Zlatavce Eismera Störmengorda, který byl na klinice nejprve ošetřován, a poté, co osiřel, se stal svěřencem Trouzza Fu Gebertana, svého dosavadního lékaře. Bomicu Mes Zlatavce vzdělával v přírodních vědách.

O několik let později to Bomicu Mes Gebertan přece jen dokázal a byl přijat do gildy. Následně působil jako seizmologický badatel v Planetáriu v Prstenci Zophengornu. Zde se opět setkal s Eismerem Störmengordem, který byl mezitím rovněž jmenován seizmologem. Gebertan Störmengordovi záviděl, neboť se ze Zlatavce stal nezávislý seizmolog, působící v terénu, zatímco on byl trvale přidělen v Prstenci Zophengornu.

Gebertan usiloval o křeslo v Direktoriu, vedoucím grémiu Gildy seizmologů a vyžádal si proto pomoc Eismera Störmengorda. Zlatavec ho dopravil do systému Lamuu, v jehož středu stála hyperproměnná hvězda. Bomicu Mes zde chtěl získat ptáka lamuuni a tím prokázat, že je kvalifikován zasednout v Direktoriu. Při pokusu polapit jednoho z místních ptáků však nalezl smrt (PR 1909).

Zdroje

PR 1909