Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Počítače > Analogon metainteligence
hledat

Analogon metainteligence

Analogon metainteligence, zkráceně AMI, je experiment prováděný v Institutu pro výzkum struktury a historie metainteligentních entit (IVME) (PR 3210).

Přehled

AMI je neuromorfní biopozitronika. Vysoce komplexní hardware se skládá z pozitronických stavebních bloků, které fyzicky replikují synapse a neurony, a vytvářejí tak umělý mozek ze syntetických nervových buněk. Byly také integrovány přístupy k chaotarchickým počítačovým strukturám. Informace o těchto systémech získal Damar Feyerlant při svém setkání s jednotkami FENERIKU (PR 3210).

Hyperinformace / momenty AMI

Příležitostně se v experimentu daří generovat hyperinformace, tzv. momenty AMI. Podle Xenie Biefangové se jedná o balíčky informací v měřítku, které čistě biologický mozek nikdy nedokáže pojmout, například kompletní matematiku, fyziku nebo historii (PR 3210).

Dějiny

Kolem roku 2096 NGL se Haluťan Bna Vachut a jeho zástupkyně Xenia Biefangová v Terranii zabývali výzkumem AMI. Když Klub světlonošů provedl v Terranii sérii útoků, agent Saša Liebkind tušil, že jedním z cílů bude IVME. Toto podezření pak ještě zesílilo, že cílem bude AMI, ale to se nepotvrdilo. Přestože klub skutečně zaútočil na budovu IVME, cílem byly zde archivovaná akta Poutník (PR 3210).

Zdroj

PR 3210

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Meta-Intelligenz-Analogon« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)