Atlan 687 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 687
Název:Ničitelské komando
(Das Zerstörungskommando)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Alkordoom
« AT 686 • chronologicky • AT 688 »
Vydáno poprvé:26. listopadu 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3818 = 231 NGL
Expedice do Sluneční stepi

Když Atlan na Kippelkartu vstoupí do transmiteru na Hondyrtkart, je duplikován. Jeho dvojník zůstane na Kippelkartu a odcestuje později s Parillyonem na Nový Kardoll, přičemž originál je vyzářen na jinou planetu. Atlan se objeví v technické stanici, kterou zub času již silně nahlodal. Okamžitě je napaden roboty, kteří ho chtějí zabít. První útok dokáže odrazit, pak se pokusí přenést se transmiterem zpátky na Kippelkart. Kvůli jeho chatrnému stavu se to nepovede a Atlan musí prchnout do jiné sekce stanice. Poté co se ubrání několika útokům robotů pomocí primitivní sečné zbraně, je zachráněn mravencovitou živou bytostí.

Zachránkyně se představí jako Almergund z národa Kjokerů. Pokusí se opustit stanici, ale když se spustí autodestrukční sekvence a únik vypadá beznadějně, teleportuje se Almergund s Atlanem do kluzáku, ve kterém čeká druhá Kjokerka Duun. Obě se označují za transverzální teleportérky, jedna se tedy vždy dokáže přenést ke druhé.

Almergund a Duun patří ke Zkoumačům stepi, pestrému spolku nejrůznějších živých tvorů, kteří chtějí začít se zkoumáním Sluneční stepi. Zde na Brusquezu na ně čeká druhá loď, na které mají začít s expedicí. Cestou do tábora výzkumníků vyslechnou radiogram, ve kterém je ohlášeno ničitelské komando, která má výzkumníky zničit. Padnou přitom jména Osvícený a EVOLO. Bytosti samy sebe nazývají Quaitti. Během dalšího letu objeví u ruin přistávající kluzák Quaitti. Když je pozorují, všimnou si, že medúzovití Quaitti vypátrali dva Zkoumače stepi a pomocí kyselinových paprsků vycházejících z těl je během několika málo sekund rozpustí. Atlan Quaitti zastřelí a vydá se s Kjokerkami do tábora výzkumníků.

Tam je předveden před velitele Dhonata. O nějakou dobu později přiletí loď Quaitti a promění přitom tábor v suť a popel, zničí také kosmickou loď výzkumníků. Pouze Atlanovi, Duuně, Almergundě, Dhonatovi a jeho osobnímu strážci Kolportovi se podaří uniknout s kluzákem. Ukryjí se, ale Dhonat hloupě naváže kontakt s Wasterjajnem Kazem, velitelem další lodě výzkumníků. Protože byl jejich kluzák zaměřen, musí prchnout do krajiny vysokých vulkánů, kde se nedají zaměřit emise technických přístrojů. Poté co nějakou dobu počkají a nezachytí žádnou cizí kosmickou loď, přistane Wasterjajn na Brusquezu a vezme přeživší na palubu. Potom zaútočí loď Quaitti; čekala v zaměřovacím stínu planety. Jen s obtížemi se podaří výzkumníkům uniknout a schovat se v koroně slunce. Po dlouhém čekání odlétají zpět na Brusquez, aby pátrali po dalších přeživších. Quaitti zaútočí znovu; čekali v dobrém úkrytu s omezenými energetickými emisemi na povrchu planety. Výzkumnická loď je sestřelena těsně nad povrchem planety; jen Atlan, Almergund, Duun, Dhonat, Kolport a Wasterjajn stačí uniknout s kluzákem, ten je ale pronásledován.

Pak se vynoří ANIMA a taranuje Quaitti, jejichž loď se zřítí. Atlan vyslýchá jednoho zraněného Quaittie, nedostane ale žádné důležité informace; Quaitti jen plnili rozkaz, aniž by o něm přemýšleli. Poslední přeživší medúzovitá bytost spáchá sebevraždu, protože svůj rozkaz nemůže dokončit. ANIMA nabere poslední přeživší výzkumníky a odlétá s nimi směrem ke Sluneční stepi. Colemayn, který byl předtím na palubě ANIMY, byl podle svého přání cestou na Brusquez kdesi vysazený.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A687« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál