Atlan 233 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 233
Název:Svět pro Akon-Akon
(Eine Welt für Akon-Akon)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 232 • chronologicky • AT 234 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Přistanou na sedmé planetě - přání psychopatického tyrana je jejich rozkazem

Na palubě ISCHTAR vede Akon-Akon přísný režim. Díky svým psychickým schopnostem degraduje posádku na otroky. To se projevuje i při identifikaci dvou planet v soustavě velkého modrého slunce, které se nacházejí v zóně života vhodné pro Arkonidy. Záhadný chlapec z Perpandronu se nechá na plošině přenést do velitelského centra. Před ním pochoduje kapela, která dělá pořádný rámus, a skupina bojově oděných bodyguardů. Ale nerozhoduje o tom, ke které z planet se přiblíží, a nechává rozhodnutí na Arkonidech. Atlan si vybere sedmou planetu, vodní svět.

Po přistání na hlavním kontinentu nařídí Akon-Akon odlet ISCHTAR. Nařizuje výstavbu stálé osady. Protože však práce nepostupují dostatečně rychle, převezmou koordinaci Atlan a Fartuloon. Oba muži sestaví rozpis služeb s přestávkami na odpočinek, pravidelným stravováním a promyšleným rozdělením mužů a žen podle jejich schopností. Jsou vyslány průzkumné skupiny, aby prozkoumaly nejbližší okolí. Jednu z těchto skupin tvoří Atlan, Fartuloon, Jorn Asmorth, Gerlo Malthor a Ra. Tři přátelé se chtějí pokusit uniknout zlověstnému vlivu Akon-Akona. Přitom vstoupí do údolí posetého květy, jejichž hra barev působí na jejich mysl hypnoticky. Jediní Ra a Atlan zůstávají schopni akce a jsou schopni odrazit útok obřího pavouka. Ostatní tři muži se konečně probouzejí z kouzla psychedelické hry barev. Fartuloon nejprve ošetří Raova zranění a pak pokračuje. Nebezpečné údolí je obejito a společníci vstupují do úzké soutěsky. Pochod je stále namáhavější a touha vrátit se do bezpečí tábora stále větší. Tuny vážící závaží jako by jim vytlačovala vzduch z plic. Málem se stali obětí hnědých palačinkovitých bestií, kdyby Atlan neměl sílu vystřelit z energetické zbraně. Teprve když se otočí zpět, Akon-Akonův vliv vyprchá a v jejich mozcích zakotví hranice území, které ovládá. Skleslí dorazí do tábora. Zdá se, že neexistuje způsob, jak uniknout chlapcově kontrole.

O dva dny později vládce nařídí, aby hlavní budova tábora byla pohodlná pro jeho ženy, s nimiž hodlá zplodit potomky. Řada členů posádky začíná rezignovat a vzdává se odporu. Pak Atlan napadne, jak by se bariéra dala ještě překonat: v paralýze.

Křišťálovému princi a Fartuloonovi se podaří nepozorovaně získat od ISCHTAR dva ochranné obleky schopné letu. Gerlo Malthor a Jorn Asmorth jsou té noci pověřeni hlídáním břehu řeky a krátce po nástupu do služby jsou ochromeni Atlanem. Fartuloon pomáhá obléci oběma mužům ochranné obleky a přivazuje je k nafukovacímu člunu. Loď je ponechána proudu a rychle odplouvá. O nočních událostech se dozvídá oddíl Akon-Akonových osobních strážců a zatýká Atana a Fartuloona. Akon-Akon jim zakazuje dělat cokoli proti jeho zájmům.

Krátce nato tábor ozáří silné výbuchy. Domorodci z planety Ketokh zaútočí výbušnými projektily, čímž způsobí mezi Arkonidy, kteří pod vlivem Akon-Akona nejsou schopni přijmout žádná smysluplná protiopatření, značný zmatek. Atlan a Algonia Helgh se zapojí do boje s mimozemšťany, jsou přemoženi a odvezeni ve vozidle poháněném spalovacím motorem. Pozitivní stránkou Atlantovy situace je, že se s astronomem konečně dostanou z chlapcovy sféry vlivu. Křišťálovému princi se podaří přetrhnout pouta dřív, než do zadní části vozidla vlezou dvě špičaté hlavy, jak domorodce nazývá. Algonia do něj strčí. Atlan vypadne z vozidla a podaří se mu dostat dolů do křoví u silnice. Tam potká malé chlupaté zvíře, které na něj zapíská, aby ho následovalo. Objeví se další členové roztomilé bytosti a nasměrují Atana do jeskyně. Tam hoří táborák. Atlan si udělá pohodlí na měkké hromadě listí a brzy usne.

Chlupatí tvorové krmí Atlan horkou polévkou. Vybavení jeskyně ohništi, kouřovými průduchy, dřevem a zásobami ořechů, ovoce a bylin je pro Arkonidy také důkazem, že tyto malé bytosti mají inteligenci.

Poté, co se křišťálový princ posílí, rozloučí se s nóbl tvory a vydá se hledat špičaté rybí oči. Sleduje stopy vozidel a objeví opuštěné auto, které však bylo připraveno jako past. Kolem rukou se mu sevřou kovové svorky. Brzy se opět setkává s Algonií Helgh.

Po několika dnech dorazí karavana vozidel do pobřežního města. Atlan a Algonia Helgh jsou přivázáni ke vztyčenému sloupu na náměstí a cizinci si je prohlížejí a prohledávají. Po nějaké době jsou odvázány a odvedeny do domu tlustého Keljose, který je zřejmě koupil. Tam sledují, jak se několik vozidel připravuje na cestu.

Atlan se obává, že by Akon-Akon mohl mezitím odletět s ISCHTAR a hledat jiný svět ke kolonizaci.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Eine_Welt_für_Akon-Akon« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!