Perry Rhodan 3038 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 3038
Název:Konec světů
(Weltenenden)
Autor:Verena Themsen
Cyklus:Mythos
Vydáno poprvé:08. listopadu 2019
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 19. října 20‘146 NGL
V říši kandidátky - jedou do předváděcího sálu zkázy
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:
Ilustrace:
Perry Rhodan 3038 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Více než 3000 let v budoucnosti: Lidé už sami sebe dávno chápou jako Terrance, kteří za sebou nechali Zemi i Sluneční soustavu. V nekonečnu vesmíru lidstvo poznalo mimozemské bytosti všeho druhu. Potomci Pozemšťanů osídlili tisíce světů, bezpočet kosmických lodí létá až k těm nejvzdálenějším hvězdám.

Člověk, který obyvatele Země už od počátku vedl ke hvězdám, je Perry Rhodan. Nyní stojí před možná největší výzvou svého života: Při návratu z poslední výpravy byl katapultován přibližně 500 let do budoucnosti. Datová potopa mezitím znehodnotila téměř všechny historické záznamy, takže lze už jen v archivech RASE ČUBAJE nalézt kompletní dějiny lidstva.

Protože chce zjistit víc o pozadí probíhajících událostí, Rhodan s RASEM ČUBAJEM vyráží do tajemného galaktického čtyřúhelníku, vzdáleného přes 270 milionů světelných let od Mléčné dráhy. Právě odtamtud přišli Cairani, noví ochránci domoviny lidstva.

Čtyřúhelník byl dříve pod ochranou VECU, dosud neznámé superinteligence. Nyní ho však ovládá kandidátka Phaatom. Už bylo vybudováno několik svatyní, abysálních triumfálních oblouků – skrze ně lze sledovat KONEC SVĚTŮ...