Perry Rhodan 2914 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2914
Název:V klatbě pulzaru
(Im Bann des Pulsars)
Autor:Michelle Stern
Cyklus:Genesis
Vydáno poprvé:23. června 2017
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 19. - 26. října 1551 NGL
Thoogondu objeví poslední galaktotransferer – Terranci v ohnisku dění
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec předloží nabídku.

Puoshoor – Designovaný následník trůnu Zlaté říše vyrazí na lov.

Penelope Assid – Xenolingvistka vykládá dějiny.

Thaunaar – Hudebnice chce vykonat něco velkého.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2914 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1551 NGL, který od 21. století starého letopočtu dělí dobře tři tisíce let. Po velkých otřesech se poměry v Mléčné dráze uklidnily, mezi hvězdnými říšemi vládne mír.

Především obyvatelé lidmi osídlených planet a měsíců usilují o šťastnou budoucnost. Tisíce světů se spojily do Ligy svobodných Galaktiků. Do tohoto státního útvaru se začlenily i bytosti, které by byly dříve označovány za „nelidské“.

Navzdory všemu napětí, které ještě tu a tam existuje, se zdá být vize Perryho Rhodana, který chce Galaxii změnit ve hvězdný ostrov bez válek, pozvolna na dosah. Lidstvo dokonce udržuje stále intenzivnější styky s jinými galaxiemi. Sám Rhodan se toho času nalézá ve Zlaté říši Thoogondu, kteří rovněž usilují o navázání vztahů s Mléčnou drahou.

Thoogondu byli kdysi vyvoleným lidem TO, později je však superinteligence vyhnala z Mléčné dráhy. Nyní vládnou ve vzdálené galaxii Sevcooris a těší se ze zmizení TO. Když Perry Rhodan se u Vanteneuerů zabývá tajemstvím Thoogondu, ocitne se spolu s dalšími V KLATBĚ PULZARU...