Perry Rhodan 2775 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2775
Název:Město Kelosků
(Stadt der Kelosker)
Autor:Oliver Fröhlich
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:24. října 2014
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 24. března 1517 NGL
Perry Rhodan u Nekonečných filozofů – potkává přihlouplého matematika
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan počítá s pomocí.

Velleshy Pattoshar – Onryoňanka nepočítá s dary.

Gholdorodyn – Kelosk v nejlepším případě počítá pětidimenzionálně.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2775 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil. Zatímco tribunál buduje svou moc nad celým hvězdným ostrovem, formuje se hnutí odporu.

Perry Rhodan, podporovaný posádkou dálkového korábu RAS ČUBAJ, v hlubinách galaxie Larhatoon vypátral, že vlastní říše soudců leží v Začasé zemi. Aby tam mohli proniknout, Galaktici potřebují nezvěstného Atlana coby pilota a soudcovskou loď jako dopravní prostředek.

Obstarání těchto dvou prostředků je tedy jejich současným cílem. Pátrání pokračuje na centrálním světě Krystalického soudce, avšak tam se nalézá také MĚSTO KELOSKŮ...