Perry Rhodan 2772 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2772
Název:Doménová stráž
(Die Domänenwacht)
Autor:Michelle Stern
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:02. října 2014
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 02. – 15. března 1517 NGL
Terranci zdolají repulsorový val – a objeví se velký protivník
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan zdolá repulsorový val.

Patrick St. John – Mistr bojových umění jde do akce se svým týmem.

Farye Sepheroa – Pilotka se chopí úkolu.

Velleshy Pattoshar – Velitelka doménové stráže musí zasáhnout.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2772 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil. Zatímco tribunál buduje svou moc nad celým hvězdným ostrovem, formuje se hnutí odporu. Na druhé straně barikády však sílí i četní přívrženci tribunálu.

Perry Rhodan, podporovaný posádkou dálkového korábu RAS ČUBAJ, v hlubinách galaxie Larhatoon vypátral, že vlastní říše soudců leží v Začasé zemi. Aby tam mohli proniknout, Galaktici potřebují nezvěstného Atlana jako pilota a soudcovskou loď jako dopravní prostředek. To je tedy jejich současným cílem. Proti nim se nyní postaví DOMÉNOVÁ STRÁŽ...


Dne 5. března 1517 NGL pronikne RAS ČUBAJ po několika nesnázích repulsorovým valem, který odděluje centrální část Larhatoonu od zbytku galaxie. Okamžitě po rematerializaci je pozemská loď zaměřena dvojicí sond a následně napadena robotickou obranou tvrzí. Protože posádka není hned po průletu valem schopna akce, zničí sondy a pevnost ANANSI.