Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2649
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2649
Název:Stavitel BÁZE
(Die Baumeister der BASIS)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:25. května 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 6. října – 17. listopadu 1469 NGL
Vzniká obrovská kosmická loď – a její posádka bojuje o přežití
Hlavní postavy románu:

Kaowen – Protektor spatří QIN SHI.

Tino – Kouří svou poslední fajfku.

Korech Zadur – Dosanthi přednese skandální návrh.

Trasur Sargon – Ertrusan se snaží zachránit životy svých svěřenců.

Marie-Louise Sak – Potravinová designérka prokoukne Tina.

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Po dramatickém zmizení Sluneční soustavy a všech v ní žijících Pozemšťanů se situace v domově lidstva zásadně změnila.

Z původního stanoviště Slunce se stal nebezpečný Sektor nula, přičemž celou oblast uzavřely jednotky Galaktiků. Během konference na planetě Maharani bylo zvoleno nové vedení Ligy svobodných Pozemšťanů. Ve Sluneční soustavě, zajaté v anomálii, čelí Terranci hned třem nepřátelským národům: Spentové zahalili Sol do neprostupného závoje, z krádeže těla superinteligence ALLDAR lidstvo vinící Fagesy obsadili Terru a Sayporani unesli pozemské děti a „přeformátovali“ je.

Perry Rhodan mezitím bojuje ve válkami zmítané dvojité galaxii Chanda proti QIN SHI. Tato tajemná bytost panuje nad nesčetnými vojáky z různých národů a je téměř nepopiratelnou vládkyní Chandy. Aby zlomil její moc, Rhodan potřebuje podporu a spojence. Zatímco však Rhodan hledá posily, QIN SHI pokračuje v realizaci svého plánu na invazi do sousední galaxie. Do cesty entity se nyní postaví STAVITEL BÁZE...