Perry Rhodan 2635 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2635
Název:Hon na Gadomenáje
(Jagd auf Gadomenäa)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:17. února 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: říjen 1469 NGL
Bezútěšná poušť Vae-Bazant – cesta na létající krajině
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Chourtaird – Pěstoun ukáže svému „synovi“ cestu.

Shamsur Routh – Otec a žurnalista následuje stopu své dcery.

1113 Taomae – „Zrcadlo“ na létajícím ostrově.

Pahklad – Cocculár nenávidí Vae-Vaj.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2635 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Po zmizení Sluneční soustavy a všech v ní žijících Pozemšťanů se situace v domovské galaxii lidstva zásadně změnila.

Z původního stanoviště Slunce se stal nebezpečný Sektor nula, přičemž celou oblast uzavřely jednotky Galaktiků. Všichni se horečnatě snaží zjistit, co se vlastně se Solárním systémem stalo. Celou věc navíc komplikuje skutečnost, že byla „unesena“ BÁZE, na jejíž palubě se nacházel Perry Rhodan. Z konference na planetě Maharani alespoň vzešlo provizorní vedení Ligy svobodných Pozemšťanů.

Avšak kde je Sluneční soustava? Jak se zdá, byla přesunuta do vlastního miniaturního univerza, do „anomálie“. Tam však lidstvo není samo: Oblast obývají také Fagesy, Sayporani a Sluncaři, a právě oni zde zřejmě mají hlavní slovo. Uzavřeli Slunce do fimbulkrusty, načež Sayporani a Fagesy obsadili planety soustavy. Nelze opomenout ani statisíce mladistvých, který Sayporani unesli ze Země. Jednomu starostlivému otci se je povedlo vystopovat a nyní prožije nezapomenutelný HON NA GADOMENÁJE...