Perry Rhodan 2633 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2633
Název:Telurická válka
(Der tellurische Krieg)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:03. února 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 5. – 6. říjen 1469 NGL
Po útoku hvězdných galeon – počátek nebezpečné mise
Hlavní postavy románu:

Bentelly Farro – Litosférický technik je proti své vůli nasazen do akce.

DayScha – Cheborparnka zkouší zachránit život.

Geronimo Abb – Mladý Terranec potká dešťového obra.

Homer G. Adams – Upírá své naděje k „Society of Absent Friend“.

Syn nocizrakého – Utrofar vidí přicházet svůj konec.

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Po zmizení Sluneční soustavy a všech v ní žijících Pozemšťanů se situace v domovské galaxii lidstva zásadně změnila.

Z původního stanoviště Slunce se stal nebezpečný Sektor nula, přičemž celou oblast uzavřely jednotky Galaktiků. Všichni se horečnatě snaží zjistit, co se vlastně se Solárním systémem stalo. Celou věc navíc komplikuje skutečnost, že byla „unesena“ BÁZE, na jejíž palubě se nacházel Perry Rhodan.

Není divu, že na mnoha místech Galaxie panuje neklid. Země byla důležitým politicko-ekonomickým centrem a všichni již pocítili důsledky jejího zmizení. Z konference na planetě Maharani vzešlo provizorní vedení Ligy svobodných Pozemšťanů.

Avšak kde je Sluneční soustava? Jak se zdá, byla přesunuta do vlastního miniaturního univerza, do „anomálie“. Tam však lidstvo není samo: Oblast obývají také Sayporani a Sluncaři, a právě oni zde zřejmě mají hlavní slovo. Sešlou na Slunce a jeho planety Fimbulzimu a následně nasadí hvězdné galeony. Jejich nájezd je sice odražen a poslední tři jednotky jsou sestřeleny nad Terrou, avšak tím teprve začíná TELURICKÁ VÁLKA...


Pád tří hvězdných galeon byl zastíracím manévrem. Lodi byly úmyslně poslány do záhuby, aby mohly na Terru propašovat zbraň: nanoroboty, kteří se dovedou reprodukovat a spojovat do miniaturních továrních systémů. Do událostí je zatažen litosférický technik Bentelly Farro. Díky vlastním nanozařízením, s nimiž má předcházet zemětřesením, se mu podaří vypátrat, že cizí nanoroboti mají v plánu vyvolat superotřes.

Syn nocizrakého přečkal zkázu své galeony, je však těžce zraněn. Geronimo Abb a DayScha se mu snaží pomoci. Nakonec se s ním dokonce podaří domluvit. Cizinec hovoří o lovci, jemuž nelze uniknout. Jelikož úřady neberou dvojici vážně, rozhodnou se Pozemšťan a Cheborparnka jednat na vlastní pěst. Naloží obrovského humanoida, který je stále spojen s úlomkem lodi na antigravitační plošinu. Úlomek lodi – podstavec, s nímž je cizinec srostlý – se samočinně opraví a vyrobí si zbraně, s nimiž ohrožuje mladou dvojici. Zachrání je Don Monwiil, vážně nemocný muž (jeho krev v nepravidelných intervalech krystaluje), který pracuje pro „Society of Absent Friends“. Don zničí části podstavce, takže už nepředstavuje žádné nebezpečí. Syn nocizrakého je dopraven do sídla Society.

Homer G. Adams o těchto událostech informuje svého starého přítele Reginalda Bulla a uvede ho do obrazu ve věci Society. Adams varuje před Augury, neboť dle jeho míněný tyto bytosti během svého dvouletého pobytu na planetě podvracely vládu Země a SPL. Adams předloží Bullovi tajný plán, v němž má pravděpodobně hrát svou roli Bullyho androidní dvojník, jehož vytvořil Swoon Fanom Pekking. Bull souhlasí – Terra se bez něj bude muset na chvíli obejít. Transmiterem se vydá do Střední Ameriky.

Kolem 21:17 hodin místního času dne 5. října 1469 NGL je oblast Střední Ameriky zasažena nejsilnějším zemětřesením v lidské historii. Epicentrum se nalézá přímo pod Mexico City. Cizí nanostrojky vyvolaly gravomechanický šokový impulz, který zvedl povrch o třicet metrů. Následně se země sesedla a rozlomila se. Mexiko City je zcela zničeno, je zahubeno nesčetné množství lidí. Popocatepetl začne soptit, je však uzavřen pod paratronový štít. Následují sekundární otřesy a záplavové vlny.

6. října v 10:31 hodin hlásí SIN-TC (Solární infosíť Terrania City), že Reginald Bull byl podle očitých svědků pohřben pod troskami hořícího kluzáku uprostřed Mexico City. Nad sutinami města se navíc rozprostřel obraz spirální galaxie – symbol smrti nositele buněčného aktivátoru...

Aktuální data:
24.10.2021
1566 před NGL
35. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459511.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!