Perry Rhodan 2572 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2572
Název:Homunkovo poselství
(Homunks Botschaft)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:03. prosince 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: konec dubna / počátek května 1463 NGL
Čas běží – osud ID je v Rhodanových rukou
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný činí přípravy a hledá informace.

Homunk – Posel ID vyhledá Perryho Rhodana.

Jason Moor – Muž se probudí.

Timber F. Whistler – Administrátor stardustského lidstva se potýká se svou identitou.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2572 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů, vládců Frekvenční monarchie: ti mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Perry Rhodan se mezitím odebere do vzdálené galaxie Anthuresta, kde hledá spojence pro boj s Monarchií. Rhodan přitom ví, že musí spěchat – činnost Vatroxů ohrožuje existenci superinteligence ID. Perryho Rhodana s ID, prastarým přítelem lidstva a vládcem Lokální skupiny, přímo pojí osud Rhodanova syna Deloriana. Ve službách superinteligence už v roli prostředníků sloužilo mnoho bytostí, avšak nejlépe zná Rhodan osobu, která mu kdysi poskytla první buněčnou sprchu. A tak si nyní vyslechne HOMUNKOVO POSELSTVÍ...