Perry Rhodan 2554 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2554
Název:Planoucí nebe
(Die lodernden Himmel)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:30. července 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: duben 1463 NGL
Jejich svět je disk – ti, které chtějí zachránit, musí trpce pykat
Hlavní postavy románu:

Orcizu – Apoštol ztratí velmi mnoho, ale získá ještě víc.

Perry Rhodan – Pozemšťan zkoumá obrovskou hrozivou sféru.

Sebyri – Frerka si musí vzít dva idioty.

Clun'stal Nikdo – Hyperkrystalová bytost se zvolí za letopisce.

Licafa – Gnostik odstartuje řetěz neblahých událostí.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, vstoupí na scénu Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci. Vatroxové útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců a zpočátku se zdá, že jejich úder nemůže nic zadržet. Posléze však lidstvo odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Části Vatroxů, mimo jiné nebezpečnému Frekvenčnímu pátrači Sinnafochovi, se podařilo uniknout. Navíc tu jsou přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Perryho Rhodana to zaválo do cizorodého prostředí. Kolem obrovské obchodní hvězdy zde krouží na 20 000 diskovitých světů, podobajících se Poutníku, sídlu superinteligence ID. Jejich obyvatelé hledí do PLANOUCÍHO NEBE...


Perry Rhodan se od Clun'stala Nikoho dozví, že Fogudare byl Anthurian. Clun'stal sám je Krystalový inženýr, Fogudarův pomocník.

Aktuální data:
24.10.2021
1566 před NGL
35. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459511.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!