Perry Rhodan 2548 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2548
Název:Hibernační světy
(Hibernationswelten)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:18. června 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 25. dubna 1463 NGL
Úder proti Frekvenční monarchii – cílem je planeta znovuzrození
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Atlan – Arkonidan sleduje běh událostí.

Perry Rhodan – Nesmrtelný musí sledovat plány svého arkonidského přítele.

Sinnafoch – Frekvenční pátrač hledá cestu, jak strhnout kormidlo dění svým směrem.

RourSi – Atto doprovází své přátele z Mléčné dráhy.

Ipthey-Hüriit – Admirál z Mléčné dráhy vede své loďstvo do pole proti Frekvenční monarchii.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2548 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když se Liga svobodných Pozemšťanů pokusí zprovoznit prastarý transportní systém, takzvaný polyportdvorec, vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad celou polyportsítí.

Vatroxové a jejich Darturkové útočí z palub rudých, krystalům podobných křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců. Je zapotřebí vyvinout značné úsilí, aby byli tito nemilosrdní invazoři zastaveni, neboť pro ně smrt nemá valný význam – Darturkové jsou klonoví vojáci, a Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden z hibernačních světů, povětšinou roztroušených po Andromedě. Perry Rhodan a Atlan iniciují spojenectví národů Andromedy a Mléčné dráhy proti Frekvenční monarchii.

Tato „Smlouva ze Sicatema“ má ihned příležitost, aby se osvědčila v praxi. Poprvé v dějinách Frekvenční monarchie se její protivníci zmocnili nejdůležitějších opěrných bodů. Od chvíle, kdy spojenci přepadli a dobyli obchodní hvězdu FATICO, stíhá Vatroxe jedna rána za druhou. Nyní jsou v ohrožení i centra jejich kultury. Řeč je o HIBERNAČNÍCH SVĚTECH...