Neo Story 4 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Neo Story, svazek 4
Název:Společné příběhy
(Gemeinsame Geschichten)
Autor:Hermann Ritter
Vydáno poprvé:květen 2015
Vydáno v češtině:-

Starý Ferron poskytuje rozhovor terranské reportérce a s několika přestávkami jí vypráví svůj příběh. Začíná dětstvím a předčasnou smrtí svého otce a následným životem s matkou. Hlavní dědictví, které po sobě jeho otec zanechal, bylo vlastně vytvořené skleněné okno v dětském pokoji, které barevně zobrazovalo soustavu Vega. Inspirován tímto neobvyklým výhledem byl tehdy mladý Ferron uchvácen touhou po cizích planetách. Četl vše, co jen mohl zjistit o vlastní soustavě a představoval si budoucnost; později začal číst i fantastickou literaturu.

Jako dospívající se pak zabýval cestováním vesmírem, mýty a legendami a konspiračními teoriemi. Na starých obrázcích zkoumal stopy cizích cestovatelů vesmírem, jejich kosmických lodí a všude narážel na tzv. »plamenné jezdce«. Přiznává, že technologie transmiterů pro Ferrony znamenala, že se výrazně zpomalil vývoj jejich kosmických technologií.

Během expedice na Pigell, svět soustavy Vega pokrytý džunglí, zkoumal spolu se svými kolegy prastarý chrámový komplex. Tam našli znázornění humanoidních bytostí, které zjevně nebyly Ferroni.

Když se pokusil civilizaci kontaktovat, nebylo s nimi možné již navázat žádné spojení. Dali se tedy zpět na pochod džunglí. Poté, co několik dní putovali, našli jen doutnající kráter na místě, kde měla podle všeho stát továrna. Po několika dalších dnech zjistili, co se stalo: cizinci, s nimiž se tak toužili setkat, skutečně přišli. Nebyli to však přátelští humanoidi, nýbrž ještěrkovití Topsideři, kteří zaútočili na soustavu Vegy. Vypráví o tom, jak invazoři zdevastovali planety, které chtěli obsadit. Teprve s příchodem Perryho Rhodana – kterého nazývá světlonošem – měl tento příběh pro civilizaci Ferronů dobrý konec. S jeho pomocí bylo nalezeno řešení.

Na konci rozhovoru sdělí reportérce, že se chce se svým přítelem, Terrancem Markem, vrátit zpět na Ferrol, aby zde zemřel mezi lidmi – bez ohledu na to, zda jsou černí, bílí nebo modří pleti. Hlavní je, že znovu uvidí světlo Vegy.

Aktuální data:
22.6.2021
1566 před NGL
2. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459387.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!