Neo Story 3 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Neo Story, svazek 3
Název:Rhodanův dárek
(Rhodans Geschenk)
Autor:Kai Hirdt
Vydáno poprvé:březen 2015
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 27. července až 2. srpna 2036

Při znovudobývání arkonidského pomocného člunu a osvobozování Cresta je generál Joshua de Soto zajat americkým námořním sborem. Po rozhovoru s Perrym Rhodanem, o kterém se domnívá, že je zrádcem své vlasti, je překvapen svým propuštěním. Rhodan mu také předá disk obsahující arkonidské lékařské znalosti. Rhodan ale již nechá na de Sotovi samotném, zda tuto technologii předá prezidentovi Spojených států nebo zachrání svého syna v kómatu.

Když se de Soto vrací zpět do USA, uvědomuje si, jaký Fantané způsobili po celém světě chaos. Prezident, de Sotův starý přítel, mu nařizuje, aby co nejdříve přiletěl do Los Angeles. De Soto však požaduje několik hodin volna, aby mohl navštívit svého syna Philipa, který leží nemocnici v LA.

Na krátkou dobu zaváhá, zda cenné zařízení Arkonidanů použít. Jeho syn se pak ale v rekordním čase uzdraví a probudí se z kómatu. Po cestě k letecké základně společně objeví jedno z pomocných plavidel mimozemšťanů. Rozhodnou se ho sledovat, ale ani díky letecké podpoře nejsou schopni Fantana zastavit. S jeho besunem se dostávají se na palubu lodi, ale Fantan je ignoruje, protože je stejně jako loď chráněn energetickým štítem. V zoufalství se de Soto snaží kontaktovat Rhodana a požádat ho o radu, ten ale neodpovídá. Krátce na to mluví i s prezidentem, který nařídí, aby byla loď buď dobita nebo zničena, ať to stojí, co to stojí – což pro ně znamená jasnou sebevraždu.

Snaží se přitáhnout Fantanovu pozornost tím, že na ochranný štít začnou házet různé předměty, které mimozemšťan nashromáždil. Ten je požádá, aby jeho besun nechali na pokoji. Pokud toho nenechají, hrozí jim smrtí a vydává se směrem k nim. Přitom se vypne i ochranný štít kolem řídící konzole. De Soto zareaguje nejrychleji ze všech, zničí ji a žádá Fantana, aby mu letoun předal. Fantan jim ale ukáže, že je dokáže zabít díky translátorům, které mají upevněny na těle. Kvůli beznadějné situaci a strachu ze ztráty syna se de Soto rozhodne odmítnout prezidentův příkaz, ale jeho syn s ním nesouhlasí. Philip chce americkým stíhačkám vydat rozkaz k palbě, ale Fantan ho předtím zabije. Poté – ze strachu o svůj besun – se Fantan rozhodne své plavidlo předat a obětovat se. De Soto ho ale zastřelí a s lodí přistane.

Na pohřbu svého syna mluví de Soto s prezidentem Drummondem o údajně zajatém plavidle. Drummond mu řekne, že automaticky odstartovalo, jakmile ho všichni vojáci opustili. Nepodařilo se jim údajně získat ani Fantanovo tělo. Oběť jeho syna však nebyla zbytečná, protože Američané díky této akci znovu začali důvěřovat své vládě.

De Soto se v této chvíli rozhodne, že se přidá na Rhodanovu stranu, a na oko nabízí Drummondovi svou naprostou loajalitu – aby proti němu mohl ve správný okamžik zasáhnout. Od této chvíle se sám vidí jako Terranec.

Aktuální data:
2.8.2021
1566 před NGL
1. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459428.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!