Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 101
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 101
Název:Přišel z nicoty
(Er kam aus dem Nichts)
Autor:Michael H. Buchholz
Cyklus:Liduuriové / Metanové
Vydáno poprvé:31. července 2015
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 10. až 11. března 2049
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Tuire Sitareh

Eric Leyden

Belle McGraw

Abha Prajapati

Píše se rok 2049, uběhlo tedy již 13 let od doby, kdy se Perry Rhodan na Měsíci setkal s Arkonidany. Po zrušení Protektorátu a odletu Arkonidanů ze Sluneční soustavy, mělo lidstvo před sebou několik klidných let na rozvoj. Administrátorem Terranské unie je stále ještě Homer G. Adams. Lidstvo má nyní k dispozici menší flotilu kosmických lodí, zvláště díky křižníkům, které byly objeveny v loděnicích tzv. Prvních na planetce Vulkán. Velením flotily byl pověřen Reginald Bull, nyní v hodnosti systémového admirála, jeho vlajkovou lodí je TERRANIA, jíž velí plukovník Marcus Everson.

Perry Rhodan, honosící se nyní titulem protektor Terranské unie, se 10. března 2049 nachází na palubě své vlajkové lodi BAJKONUR, jejímž cílem je Mars. Na rudé planetě se v posledních letech rozvíjí menší kolonie, tvořená převážně bývalými »trestanci«, které sem deportovali Arkonidané. Říká se, že na planetě panují podmínky horší než kdysi na divokém západě. Kromě toho se Terranci také intenzivně snaží o terrafomaci Marsu. Let probíhá jako obvykle, ve Sluneční soustavě panuje klid, v nejbližších dnech je pouze očekáváno několik velice silných slunečních bouří. V tom je ale v celé soustavě vyhlášen poplach. V oblasti Jupiteru je totiž zaznamenáno několik zvláštních hyperimpulsů a v blízkosti planety z ničeho nic materializuje neznámá loď. Nikdo, ani nejlepší vědci, netuší, jak se sem loď dostala. Vše totiž ukazuje na to, že do soustavy netransitovala, zdá se, jako by prošla transmiterem. Loď je velice těžce poškozená, ale i přesto se ji podaří identifikovat – jedná se o ASQUOR, válcovitý křižník Maahků.

Křižník metanů, jak jsou Maahkové nesprávně a hanlivě označováni Arkonidany již od dob Metanových válek, protože hlavní sloučeninou směsi, kterou dýchají, je vodík a ne metan (a proto budou na Rhodanův popud od nynějška označováni korektně jako dýchači vodíku), neodpovídá na volání. Rhodan osobně se chce vydat na průzkumnou misi na ASQUOR, protože se domnívá, že by na lodi mohli být zranění členové posádky potřebující pomoc. Navíc chce také zjistit, jak a z jakého důvodu se ve Sluneční soustavě válcovitý křižník vůbec objevil.

Společně se záchranným týmem s označením »Kobold« vstupuje do vraku, vnitřek lodi je také těžce poškozen, nikde ale zatím nenachází žádná těla. Až v medostanici objeví zvláštní kovovou rakev a v ní ležící nahé mužské tělo. Když Rhodan promluví, záhadný muž se probudí. Je sice humanoidní, na první pohled se však jedná o mimozemšťana – má fialové oči, po ramena dlouhé měděné vlasy, jeho kůže je zbarvená do bronzova, na čele má do nejmenších detailů vytetovaného havrana – a na jeho hrudi k Rhodanovu překvapení leží buněčný aktivátor. Protože Rhodan k neznámému cítí důvěru, vysvobodí ho a oblečou do skafandru; muž ale neumí mluvit. Překvapivé je, že velice rychle začne opakovat slova, která slyší od členů výsadkového týmu a velice rychle se učí i jejich gesta. Když se mu Rhodan představí, mimozemšťan mu odpoví, že se jmenuje Tuire Sitareh. V lodi panuje rozsáhlý požár a hrozí, že bude brzy zničena. Rhodan se chce ale dostat do řídícího centra, kde by mohly být uchovávány datové krystaly, z nichž by snad bylo možné vyčíst něco o záměrech Maahků.

Tuire ví, kde se centrála nachází a tým Kobold provádí lodí. Na místě naleznou několik mrtvých maahkských těl a jejich velitele, který je stále ještě při vědomí. Od něj se dozví jen jednu podstatnou věc – výchozím bodem pro ně byl TASCHVAAHL. Protože je pobyt na palubě stále více rizikový a Rhodanův tým je v ohrožení života, musí neprodleně křižník opustit. Předtím jim ale Tuire ještě pomůže najít datové krystaly; mimozemšťan si vzpomene na několik dalších věcí, přičemž se kolem něj udá zvláštní fenomén – jeho oči zčernají a vše kolem něj náhle potemní. Přístroje však nic nezaznamenávají. Jak je možné, že zná maahkskou loď tak důvěrně, si ale stále nevybavuje. Tým i se Sitarehem se poté jen těsně dostanou z hořící lodi, která krátce na to vybuchne. Nikdo při nebezpečné akci naštěstí nezemřel, několik členů týmu je zraněných, včetně Rhodana. Při akci byl zničen také Space-disk a několik robotů. Reginald Bull za neuvážené jednání svému příteli vyčiní, zvláště proto, že na něj doma v Terranii čeká nejen jeho žena, Arkonidanka Thora da Zoltral, ale i jejich syn Thomas.

Thora se po odchodu Arkonidanů ze Země samozřejmě rozhodla zůstat po boku Perryho Rhodana. Po uzavření míru byla jmenována ambasadorkou Velkého impéria na Zemi. Svůj čas během čekání na svého stále zaměstnaného manžela dělí mezi práci na arkonidské ambasádě v Terranii, budově ve tvaru kalichu postavené podle arkonského vzoru, a péčí o nyní osmiletého syna Thomase. Thomas Reginald Rhodan da Zoltral, jak zní jeho celé jméno, navštěvuje Bai Junovu školu v Terranii, ale nejvíce ze všeho by si přál, aby jeho otec trávil více času doma anebo ještě lépe aby ho mohl na jeho vesmírných dobrodružstvích doprovázet.

Na palubě TERRANIE jde Perry Rhodan navštívit fascinujícího cizince zachráněného z vraku ASQUORU. Podle araského lékaře Bouyeina, disponuje nositel buněčného aktivátoru, který on sám nazývá pulzní oscilátor, má mimo jiné dvě srdce, dva mozky a zdvojený dýchací systém, díky kterému dokázal očividně na krátko přežít i v toxické atmosféře maahkské lodi. Kromě toho už se téměř plynně naučil mluvit anglicky. Perry Rhodan i Tuire Sitareh k sobě navzájem cítí zvláštní důvěru. Když se ho Rhodan zeptá na jeho aktivátor, nedokáže mu odpovědět, protože si stále nepamatuje nic ze své minulosti. Ví pouze, že je Aulor, co to ale znamená, nemá tušení. Poté se Sitareh Rhodana zeptá, kde obdržel buněčnou sprchu, protože vidí jeho vitální auru. Rhodan je z jeho slov zmatený, dosud netušil, že něco podobného vůbec existuje a smiřuje se s faktem, že je pravděpodobně relativně nesmrtelný. Protože Rhodan věří, že cizinec nemá zlé úmysly, prochází se Tuire volně po lodi. Vše mu je zde povědomé, je si jist, že je to loď Liduuri. A to znamená, že je právě tam, kde má být… V tom je ohlášeno, že se v soustavě materializovalo pět dalších válcovitých křižníků.

Mladý hyperfyzik Eric Leyden, jeden z nejnadanějších terranských vědců, slouží na průzkumném křižníku ARISTOTELES. Avšak mezi posádkou, a zvláště pak u velitele Roye Escobara, není kvůli svým excentrickým manýrům zrovna oblíbený. Na palubě s ním je i jeho kocour Hermes, kterého vodí všude s sebou. Když jsou z Jupitera zaznamenány cizí hyperimpulzy, vydává se ARISTOTELES na místo jako první. Leyden předpokládá, že impulzy přichází z Velké rudé skvrny, o níž se domnívá, že není přírodním fenoménem. Malý tým vědců složený z Leydena a jeho přátel, astronomky a geoložky Belle McGraw a exobiologa Abhy Prajapati, se ve Space-disku ARGONAUT vydává na nebezpečnou cestu do jádra superhurikánu. Přitom v něm zpozorují pyramidu, kterou ale nezaznamenávají žádné přístroje. Vědci jsou si však stoprocentně jisti, že existuje, a že právě z ní byly hyperimpulzy vyslány – a cílová stanice by se dle všeho měla nacházet na Marsu. To také potvrzuje Leydenovu teorii, že je Velká rudá skvrna umělého původu. Aniž by se k pyramidě dostali blíže, musí expedici přerušit. Po úspěšném návratu na ARISTOTELES je 11. března křižník znenadání napaden pěti maahkskými válcovitými křižníky. Všichni tři vědci i kocour Hermes díky rychlé reakci a obavám z nejhoršího utečou z lodi v Sixpacku, novém expedičním a bojovém tanku terranské výroby. Krátce nato je ARISTOTELES zničen.