Hel

Astronomická data:
Vesmír:Zeď času
Spektrální typ hvězdy:žluté slunce typu G
Počet planet:1
Známé planety:
Bracklar
Obyvatelé planety:
Brackové

Hel je žluté, středně velké slunce, kolem kterého obíhá jen jediná planeta jménem Bracklar.

Nachází se v oblasti chudé na hvězdy, nejbližší slunce je vzdáleno 19 světelných let.

Hel se nachází v universu Zeď času, který je obklopen paralelním universem, a ve kterém plyne čas tak pomalu, jako v rudém vesmíru. Další známé sluneční soustavy v tomto vesmíru jsou Helos, Perex, Ka, Deron a bezejmenný systém planety Roster.

Hvězdný skok

Hel se nachází v překrytové zóně s nadřezeným paralelním universem, je ale obvykle zahrnuto pevně v jeho mikrouniversu. Každých 200 let se přihodí takzvaný hvězdý skok, přírodní jev, při kterém se sluneční soustava přesune z jednoho universa do druhého.

Během skoku nejdříve vyblednou hvězdy vlastního vesmíru a nastane černočerná noc. Následně se objeví hvězdy druhého vesmíru, který se ale pohybuje 70‘000 krát rychleji než universum Zeď času.

Po jednom Bracklarském dni padne Hel opět zpátky do svého původního kontinua. Protože se sluneční soustava krátkodobě přizpůsobí druhé časové rovině, uplyne v universu Časová zeď 2000 roků, což se dá poznat na posunutých hvězdných konstelacích.

Bracklar

Bracklar, jediná planeta slunce Hel, nemá žádné vlastní měsíce. Jeho obyvatelé jsou humanoidní a říkají si Brackové. Protože v jejich sluneční soustavě neexistují žádná další kosmická tělesa, nezajímali se nikdy o kosmické lety. Na jejich planetě vládne přelidnění.

Největší město severního kontinentu se jmenuje Metroion a leží na jih od horského pásma.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!