svazek 399

H.G. Ewers

Alarm für die Galaxis

Poplach pro Galaxii

vydáno: 1969    
čas děje: 2437
Perry Rhodan 399 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Osudová hodina Solárního impéria se blíží - invazoři z M 87 dávají ultimatum
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor se odváží k velkému blufu

Roi Danton - syn Perryho Rhodana a král Svobodných obchodníků

Major Eril Shukento - jeho křižník čelí energetickému cyklónu

Major Penta Schiroff - jeho křižník podstoupí smrtelný test

Profesor Arno Kalup - fyzik nasadí hyperimnestron

Icho Tolot - národ z Halutu má jít cestou Bestií

Enych Zigulor a Kibosh Baiwoff - dva staří známí z M 87

Po útoku Dolanů jsou zpustošené planety Sluneční soustavy, Solární impérium a jeho flotila je dalekosáhle rozbita.

20. září 2437 zkoumá posádka lehkého křižníku PANTO PEA majora Erila Shukenta v centrální oblasti Mléčné dráhy 600 kilometrů velký planetoid Oglu a objeví při tom skrytou stanici. Existence fiktivního transmiteru svědčí o tom, že ID, fiktivní bytost z Poutníka1), se tímto zařízením snažila zabránit vletu kosmických lodí s dimenzotransičním pohonem do Mléčné dráhy. Stanice byla ale později zřejmě deaktivována Uleby.

Krátce po tomto objevu zpozorují muži z PANTO PEA, jak se materializuje 60‘000 těžkých bitevních lodí Dumfriů z M 872). Flotila, které velí Druisant Kibosh Baiwoff3), odletí do systému Enemy. Jen proto, že jeho zpětný pád do normálního času4) vyvolal hyperrázovou vlnu, našli Budovatelé centra úkryt obávaných Bestií. Perry Rhodan se marně snaží zabránit genocidě na osmi milionech Ulebů a vyjednávat s Budovatelem centra Enychem Zigulorem5), který invazní flotilu doprovází jako politik. Dumfriové zničí nejdříve čtyři paraarzenály Časové policie a vyvolají tak v obou Magellanových mračnech a v materiálním mostu mezi nimi exploze několika nov. Ve Velkém Magellanově mračnu zmizí jedna explorerská loď6). Rhodan poručí padesáti terranským křižníkům stažení ze systému Enemy. Přesto se major Eril Shukenko s lehkým křižníkem YERKOLA přiblíží k dumfrijskému svazu a je napaden etastoperem7). Polovina posádky přitom přijde o život. S posledními deseti tisíci loděmi Solární flotily odlétá Rhodan do systému Enemy a vyzve znovu Eyncha Zigulora, aby Uleby ušetřil. Okefenokové to ale odmítnou. Místo toho požaduje Kibosh Baiwoff od Pozemšťanů ultimativně vyhlazení Haluťanů a hrozí útokem na Solární impérium. Když Inženýr ze základny jeho protiargumenty nepřijme, nechá Rhodan zničit jednu bitevní loď Dumfriů protipolovým zářičem a demonstruje tak bojovnost terranských lodí.

Aby zničili Atlas a jeho měsíce, spustí Okefenokové proměnu slunce Enemy v novu. Roi Danton poté odlétá s majorem Shukentem, mutanty a Paladinem v korvetě KC-11 na Uleb I, aby evakuoval Gohky8) a zachránil důležitá data z centrální pozitroniky Ulebů. Získat podklady se sice podaří, ale Gohkové zachráněni být nemohou. Perry Rhodanův syn je třemi Uleby zasažen intervalovými paprsky a ztratí se v explozi9). Slunce Enemy následně spolkne své planety a jejich měsíce. Tisíc kuželových lodí, které se pokoušejí prchnout, je zničeno Dumfrii10).

Aby nahnal Kiboshovi Baiwoffovi strach, nařídí Rhodan zničit12) sousední rudé obří slunce hyperinmestronem RAWANY11). Tato mocenská demonstrace, tvrzení Icho Tolota, že Haluťané mezitím disponují dimenzotransičním pohonem, proti kterému centrální záře M 87 nepůsobí, a Rhodanova hrozba terranskou invazí do jeho domovské galaxie nakonec Eyncha Zigulora přesvědčí. Převezme velení nad invazivní flotilou, vyjedná vzájemný pakt o neútočení s ohledem na Haluťany a stáhne se nakonec se svými loďmi zpět do M 8713).

Po Rhodanově návratu do Sluneční soustavy se ukáže, že oslabení Terry povzbudilo mnoho koloniálních světů, aby vystoupili ze Solárního impéria14).