svazek 348

Clark Darlton

Die kosmische Falle

Kosmická past

vydáno: 1966     (česky: 2002)
čas děje: 2436
Perry Rhodan 348 (Česká obálka) Perry Rhodan 348 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Velký administrátor dává ultimátum - a nebezpeční hosté jsou na palubu CRESTU IV
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor přijme dva nebezpečné hosty

Kibosh Baiwoff a Agen Thrumb - dva Inženýři ze základny

Icho Tolot a Fancan Teik - přátelé Pozemšťanů z CRESTU IV

Gucky, Ras Čubaj a Ivan Ivanovič Gorašin - členové sboru mutantů se specializují na sabotáže

Melbar Kasom - specialista USO z Ertrusu hraje roli »Bestie«

7. dubna 2436, osmačtyřicet hodin poté, co Perry Rhodan položil ultimátum, naváže Agen Thrumb kontakt s CRESTEM IV a nabídne terranské delegaci volný průchod do systému Dewell. Se space-jetem odlétá major Čaj Kulu, John Marshall a Gucky do systému Aphanů, do kterého mezitím dorazila 85 kilometrů velká vesmírná pevnost Druisanta Kiboshe Baiwoffa, který na hrudi nosí 22 modrých kamenů a jednoznačně tak disponuje vyšší hodnost než jeho Agen Thrumb. Aby Rhodanovu hrozbu podpořili, pustí Pozemšťané Inženýrům ze základny film fiktivní bestijské planety. Jedná se ale o džunglovitý svět v Mléčné dráze, na kterém Haluťané během puzení provádějí sportovní zápasy. Kibosh Baiwoff a Agen Thrumb jsou ochotni Kulua, Marshalla a Guckyho doprovázet do CRESTU IV. Protože ho ochota, se kterou oba Inženýři ze Základny chtějí dostat na terranskou vlajkovou loď, naplňuje nedůvěrou, opustí Gucky CREST IV a odlétá k několik světelných dnů vzdálené kosmické lodi Haluťanů.

Když jednání, při kterých se Rhodan snaží vyměnit souřadnice bestijského světa za dimenzotransiční pohon, ustrnou na pevném bodě, je náhle spuštěna časovaná bomba, která byla ukryta mezi předměty výstroje Inženýrů ze základny. Celá posádka CRESTU IV je hyperkrátkými vibracemi vyřazena z boje. S pomocí pětidimenzionální tryskového paprsku, který Inženýři ze Základny a Budovatelé centra označují jako »absolutní pohyb«, transportuje pevnost Kiboshe Baiwoffa neřízenou ultrabitevní loď do systému Dewell, kde jí ukotví na mohutné platformě.

Gucky teleportuje zpět na palubu CRESTU IV a odnese Ivana Ivanoviče Gorašina, Rase Čubaje a Melbara Kasoma do bezpečí. Mezitím pevnost opustí soustavu Dewell. Zatímco Rhodan znovu jedná s Druisantem, jehož Dumfriové obsadí terranskou loď, pokusí se čtyři uprchlíci sabotážními akcemi vyvolat zmatek ve vesmírné platformě, které dá Gucky jméno »Baiwoff's Castle«. Když ho Kibosh Baiwoff vyzve, aby atentáty zastavil, naznačí Rhodan, že by se na palubě jeho lodi mohla nacházet mladá Bestie. Ertrusan Melbar Kasom se proto pokusí při svých útocích na Dumfrie cíleně vyvolávat dojem, že v Baiwoff's Castle zuří deflektorem maskovaná Bestie. Mutantům se podaří poškodit pohon pevnosti a ta musí přerušit lineární let.