svazek 114

Kurt Brand

Rufer aus der Ewigkeit

Volání z věčnosti

vydáno: 1963     (česky: 1997)
čas děje: 2103
Perry Rhodan 114 (Česká obálka) Perry Rhodan 114 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Ani úzcí přátelé Administrátora nepoznají podvodníka – jeho maska je perfektní
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Thomas Cardif – Nechápe varování fiktivní bytosti z Poutníka

Reginald Bull – Zdánlivá věrnost k příteli je nad jeho síly

Allan D. Mercant - Solární maršál, vzor sebeovládání

Brazo Alkher a Stana Nolinov - Poručíci z IRONDUKE

Kutlós - Vysoký sluha kultu Báalol na planetě Saos

Ilustrace:
Perry Rhodan 114 (Ilustrace 1)

Aby oslabil Velké impérium, vydává Thomas Cardif, který se přestrojil za Perry Rhodana, 25. srpna rozkaz všem Pozemšťanům pracujících v oblasti arkonidské říše k návratu do Sluneční soustavy. Z podezření ze zrady, obrátil se Atlan na Akonany s žádostí o pomoc. Velká rada Akonanů představí podmínky, za jakých Akon pomůže Arkonu. Příliš pozdě se Reginald Bull pokouší rozptýlit Atlanovy obavy. Tisíc nových arkonidských křižníků bude přenecháno Modré soustavě1).

Ze strachu před odhalením jeho dvojí hry1), ukryje Cardif mikrovysílačku na palubě vesmírného člunu I-09. Předstírá tak, že vysílač instaloval do člunu agent kultu Báalol, a prozradil svou polohu, a rehabilituje tím Brazo Alkhera a Stana Nolinova2).

Oba poručíci jsou mezitím Antii drženi na Sáosu, druhé planetě v blízkosti kulovité hvězdokupy M 13 ležícího, bezejmenného slunce 41-B-1847 ArqH. Znepokojen, že Solární rozvědka pátrá po centrálním světě Antiů, Trakaratu, rozehraje kněz kultu Báalol hru s Alkherem a Nolinovem, když podá informaci, že Trakarat je jen jiný výraz pro Sáos, a nechá je úmyslně uniknout ze zajetí. Brazo však rozpozná úmysl Antiů a volá solární loďstvo na pomoc.

Mezitím Cardif každý den ignoruje opakované telepatické varování bytosti z Poutníku: »Odlož buněčný aktivátor, nebo budeš příliš velký a silný!« Padesát dnů k odložení aktivátoru buněk skončilo, zní zpráva. Aktivátor vroste Cardifovi do prsou, a spojí se s nervovými dráhami těla, které jím procházejí. Krátce poté začíná Cardif růst a přibírat na váze. Lékaři stanoví diagnózu, že jde o explozivní dělení buněk. Mezitím startují svazy solárního loďstva na Saos.