Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2664
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2664
Název:Za planetárním valem
(Hinter dem Planetenwall)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:07. září 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 02. ledna – 08. února 1470 NGL
Arun Joschannan platí za čestného politika – přesto má kosmické nepřátele
Hlavní postavy románu:

Arun Joschannan – První Pozemšťan chce zajistit úspěch konference v Eastside.

Ipthey-Hüriit – Bluesanský admirál se pokouší pochopit lidské vyjednavače.

Henar Maltczyk – Tajemník Prvního Pozemšťana se nepočítá k jeho bezvýhradným obdivovatelům.

Píše se rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava před více než třemi měsíci beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v Orionovu rameni Mléčné dráhy.

Aby se Liga svobodných Pozemšťanů nepropadla do chaosu, bylo třeba zvolit nové vedení a najít náhradní centrální planetu. Volba překvapivě padla na hlavní svět Plejády, planetu Maharani. Tamní ministerský předseda, Arun Joschannan, se pak dokonce k všeobecnému úžasu prosadil jako nový První Pozemšťan.

Joschannan se ocitl v nelehkém postavení, neboť politická situace v Galaxii je poněkud výbušná: Arkonidané větří, že mají šance utrhnout si větší kus moci, zatímco se mnoho s Terrou asociovaných světů zajímá jen o vlastní budoucnost.

Za všemi podivnými událostmi posledních šesti měsíců nejspíš vězí superinteligence QIN SHI, ale nikdo doposud této entitě nestanul tváří v tvář.

Arun Joschannan se snaží zvládnout rozličné politické potíže. Do toho je svolána konference Eastside, která se má konat na zvláštním místě: ZA PLANETÁRNÍM VALEM...