Perry Rhodan 2646 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2646
Název:Dny Stínu
(Die Tage des Schattens)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:04. května 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 05. – 15. listopadu 1469 NGL
První Přeformátovaní se vrací – fantóm hatí plány Augurů
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Marrghiz – Sayporan si převzetí moci na Teře představoval snazší.

Phaemonoe Eghoo – Reportérka se snaží zachovat si svou nezávislost.

Fydor Riordan – Úřadující šéf SPL se musí vypořádat s nečekaným protivníkem.

Toufec – Nový stálý host kavárny Triest kolem sebe začíná shromažďovat družinu.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2646 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Po zmizení Sluneční soustavy a všech v ní žijících Pozemšťanů se situace v domovské galaxii lidstva zásadně změnila.

Z původního stanoviště Slunce se stal nebezpečný Sektor nula, přičemž celou oblast uzavřely jednotky Galaktiků. Všichni se horečnatě snaží zjistit, co se vlastně se Solárním systémem stalo. Celou věc navíc komplikuje skutečnost, že byla „unesena“ BÁZE, na jejíž palubě se nacházel Perry Rhodan. Z konference na planetě Maharani alespoň vzešlo provizorní vedení Ligy svobodných Pozemšťanů.

Zatímco Perry Rhodan a Alaska Saedelaere bojují proti z dlouhého spánku se probudivší superinteligenci QIN SHI, Sluneční soustava byla unesena ze svého místa ve vesmíru a uzavřena v anomálii, kde se musí lidstvo bránit třem cizím národům: Spentové přitom zahalili Sol do neprostupného závoje, Fagesy obsadili Terru a Sayporani unesli pozemské děti na svůj svět Gadomenáju, aby je přeformátovali. Když se mladiství vrací na Zemi, nejsou již týmiž lidmi, kterými byli dříve – a nastávají DNY STÍNU...