Perry Rhodan 2552 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2552
Název:Hra mrtvých
(Totenspiel)
Autor:Frank Borsch
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:16. července 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: duben 1463 NGL, Druhá hyperdeprese
Vatrox je znovuzrozen – vynálezce potká cizince
Hlavní postavy románu:

Sinnafoch – Vatrox si vzpomene na svůj první život.

Kruuper – Okrivar ztroskotá v cizím světě.

Filip – Okrill se vyjadřuje stále srozumitelněji.

F'har – Vynálezce potká cizince, s nímž nikdy nepočítal.

Deliachlan – Voják věnuje svůj život Frekvenční monarchii.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, vstoupí na scénu Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci. Vatroxové útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců a zpočátku se zdá, že jejich úder nemůže nic zadržet. Posléze však lidstvo odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Části Vatroxů, mimo jiné nebezpečnému Frekvenčnímu pátrači Sinnafochovi, se podařilo uniknout. Navíc tu jsou přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů. Sinnafocha to se dvěma průvodci zaválo do neznámé oblasti – tam dojde k neblahému setkání a HŘE MRTVÝCH...


Aktuální data:
24.10.2021
1566 před NGL
35. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459511.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!