Perry Rhodan 2543 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2543
Název:Útěk na Talanis
(Flucht nach Talanis)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:14. května 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL
Ticho nad Stardust City – dva mutanti cítí svou šanci
Hlavní postavy románu:

Shanda Sarmotte – Mladá žena se drží šéfovy rady.

Vorremar Corma – Siganec je vyřazen z boje.

Huslik Valting – Archeolog pátrá na světě v bezvědomí po spojencích.

Rence Ebion – Muž je hrdý na svůj Andromach Alfa.

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když se Liga svobodných Pozemšťanů pokusí zprovoznit prastarý transportní systém, takzvaný polyportdvorec, vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad celou polyportsítí.

Vatroxové a jejich Darturkové útočí z palub rudých, krystalům podobných křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců. Je zapotřebí vyvinout značné úsilí, aby byli tito nemilosrdní invazoři zastaveni, neboť pro ně smrt nemá valný význam – Darturkové jsou klonoví vojáci, a Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jednom z hibernačních světů, povětšinou roztroušených po Andromedě. Perry Rhodan a Atlan iniciují spojenectví národů galaxie Andromeda proti Frekvenční monarchii.

Také v neznámé části vesmíru ležící systém Stardust, na jehož světech dospívá samostatná pozemská kolonie, je ohrožován rozpínavou monarchií. Kromě Vatroxů a Darturků zde operují i Jaranocové, sloužící entitě VATROX-VAMU, úhlavnímu nepříteli vládců monarchie. Tento protivník úspěšně napadne Stardusťany a těm zbude jediné východisko – ÚTĚK NA TALANIS...


Aktuální data:
24.9.2021
1566 před NGL
9. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459481.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!