Perry Rhodan 2658 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2658
Název:Rezidentova hodina
(Die Stunde des Residenten)
Autor:Verena Themsen
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:27. července 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 27. – 28. listopadu 1469 NGL
Vyvrcholení v ocelové orchideji – zdánlivě mrtvý se vrací
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull – Rezident se oficiálně vrací mezi živé.

Delorian Rhodan – Syn Terranců zasáhne na straně lidstva.

Arpad Herriman – Odříznut od jakékoli pomoci, musí velitel zachránit svou loď.

Marrghiz – Sayporanský náčelník doufá v přílet požadovaných posil.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2658 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Z doposud nevyjasněných příčin zmizela Sluneční soustava se všemi svými světy a jejich obyvateli ze známého Univerza.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního vesmíru, kde mají Pozemšťané nové, nepříliš přátelské sousedy. Od té doby lidstvo bojuje o holé přežití.

O záhadné rase Spentů toho lidé příliš mnoho nevědí, je pouze jisté, že ve středu zájmu těchto tvorů leží Slunce. Podle jejich názoru je hvězda Sol znesvěcena přítomností mrtvoly superinteligence ARCHETIM. Proto srdce systému zahalili do neprostupné vrstvy. Jinak se to má s Fagesy – ti vidí v lidech sprosté zloděje, kteří zcizili tělo jejich zemřelé superinteligence a žádají odplatu.

S Fagesy úzce spolupracují Sayporani, kteří hodlají „přeformátovat“ lidstvo. Aby porazil všechny tyto protivníky, musí Reginald Bull riskovat vše – přichází REZIDENTOVA HODINA...


Delorian Rhodan sice prohlásil, že Sluneční soustavě zajistí dokonalou ochranu, avšak svůj slib bude schopen splnit až 28. listopadu 1469 NGL. Pokud do té doby přiletí Chossomem požadované posily, bude tajným rozkazem Zimní ticho imobilizovaná flotila LSP naprosto bezmocná. Reginald Bull proto musí infiltrovat Solární rezidenci a převzít kontrolu nad počítačem LAOTSE. Delorian tvrdí, že je schopen zpřístupnit Sayporany v Rezidenci nainstalovaný tranzitní průchod. Tím by mohlo projít vojsko 1. terranské pozemní divize. Je ale zapotřebí deaktivovat paratronový štít Ocelové orchideje. Čas kvapí ještě z jiného důvodu – Spentové se již pokoušejí uvolnit ze Slunce tělo superinteligence ARCHETIM. Bull použije ke vstupu do Rezidence své bezpečnostní kódy. Když jeho prověřeny Rezidentovy individuální impulzy a oscilace buněčného aktivátoru, je cesta volná.

Mezitím se několik Fagesy svévolně rozhodne, že doba vyčkávání minula. Aby zjistili, kde Terranci ukryli korpus všebytosti ALLDAR, chtějí vyžít příhodnou příležitost a prozkoumat centrální počítače ochromených lodí LSP. V Chossomem neautorizované operaci vstoupí na křižník MANNHEIM. Posádka lodi se sice zoufale brání, ale stojí na ztracené vartě. Současně Země pomalu chladne kvůli deaktivaci řetězu umělých sluncí, takže zahyne mnoho rostlin a zvířat.

Reginald Bull si nechá ukázat cestu od holografického průvodce rezidenčního muzea v podobě Sigance Ulana Sosa a používá další hologram, aby zmátl Fagesy. Uvolní nanostrojky, které dostal od Deloriana a ty se okamžitě samostatně vydají na cestu k tranzitnímu průchodu, aby ho přeprogramovaly. LAOTSE navzdory očekávání odmítne spolupracovat, neboť Umbrišská rada nabyla vládní moci zákonnou cestou a Rezident nemá právo měnit její rozhodnutí. LAOTSE sice vytvoří strukturální mezeru v paratronu, kterou do její deaktivace pronikne v Toufecově doprovodu 14 vojáků a 12 robotů TARA, ale ke zrušení Zimního ticha je oprávněn pouze ten, kdo tajný rozkaz vydal – tedy pravděpodobně Henrike Ybarri, neboť byly použity kódy První Pozemšťanky. LAOTSE alespoň deaktivuje všechny bojové roboty, s jejichž programy si pohráli Fagesy.

Přesto se v Rezidenci rozhoří prudké boje, neboť události nezůstaly skryty Chossomovi, Marrghizovi, Fydoru Riordanovi a Anici Ybarri. Bully veřejně oznámí svou přítomnost v Rezidenci a tím se šikovně postará o zmatek v řadách svých pronásledovatelů. Nakonec pronikne až k Henrike Ybarri. První Pozemšťanka však rozkaz Zimní ticho nevydala, byla to její dcera. Bully si s Anicee promluví a vysvětlí jí, že veškeré snahy o mírové soužití ztroskotaly. Útok Fagesy na MANNHEIM prokázal, že Chossom ztratil kontrolu nad svými vlastními muži.

Tajný příkaz je zrušen. Nyní je pro posádku MANNHEIMU snadné vyštvat útočníky z lodi. Flotila zneškodní plavidla Fagesy. Rezidenci obsadí vojsko Tanny Abro, avšak ve Věži SPL se ještě bojuje. Umbrišská rada ustoupí a je uvězněna v domácím vězení, LAOTSE je pro jistotu deaktivován. Marrghiz a Chossom zmizeli. Umělá slunce nyní znovu vyhřívají povrch Terry.

Dne 28. listopadu se objeví 48 kulovitých, 18 kilometrů měřících útvarů. Obří objekty se rozmístí kolem Sluneční soustavy. Delorian vysvětluje, že se jedná o shluky modifikovaných hyperkrystalů, které Hvězdná důstojnost zcizila entitě QIN SHI. S Bullovým svolením jsou útvary aktivovány a vyrobí sextadimový závoj, který ochrání Sluneční soustavu.

Shanda Sarmotte požádá Bulla o rozhovor. Konečně se jí povedlo přečíst Toufecovy myšlenky...