svazek 2659

Richard Dübell

Toufec

Toufec

vydáno: 03. srpna 2012    
čas děje: 551 př. Kr, 1631, 1960
Perry Rhodan 2659 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Spolek Hvězdná důstojnost – lidé ze Země mají nové poslání
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Delorian Rhodan – Kronikář se dohodne se zvláštním městem.

Toufec – Babylóňan postaví bratrskou lásku nad povinnosti.

Pazuzu – Džin z lahve nemá pána.

Clara – Domnělá čarodějnice očekává smrt.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2659 (Ilustrace 1)

Píše se rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Z doposud nevyjasněných příčin zmizela Sluneční soustava se všemi svými světy a jejich obyvateli ze známého Univerza.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního vesmíru, kde mají Pozemšťané nové, nepříliš přátelské sousedy. Od té doby lidstvo bojuje o holé přežití.

O záhadné rase Spentů toho lidé příliš mnoho nevědí, je pouze jisté, že ve středu zájmu těchto tvorů leží Slunce. Podle jejich názoru je hvězda Sol znesvěcena přítomností mrtvoly superinteligence ARCHETIM. Proto srdce systému zahalili do neprostupné vrstvy. Jinak se to má s Fagesy – ti vidí v lidech sprosté zloděje, kteří zcizili tělo jejich zemřelé superinteligence a žádají odplatu. S Fagesy úzce spolupracují Sayporani, kteří hodlají „přeformátovat“ lidstvo.

Delorian, syn Perryho Rhodana a kdysi kronikář superinteligence ID, se snaží lidstvo ochránit s pomocí svého spolku Hvězdná důstojnost, jehož prominentním členem je TOUFEC...