Perry Rhodan 2657 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2657
Název:Tajný rozkaz Zimní ticho
(Geheimbefehl Winterstille)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:20. července 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 26. – 27. listopadu 1469 NGL
Situace ve Sluneční soustavě se vyhrocuje – obě strany nasazují všechny prostředky
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Delorian Rhodan – Jeho spolek Hvězdná důstojnost se musí znovu osvědčit.

Anicee Ybarri – Mluvčí Umbrišské rady je přinucena učinit nemilá rozhodnutí.

Reginald Bull – Terranský Rezident získá spojence a ztrácí článek prstu.

Qester Brnowatz – Bezpečnostní důstojník KRAKAU II má nevymáchanou pusu a legendární tetu.

Jonas a Gerhard Uklei – Neúmyslně odstartují těžkou krizi.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2657 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Z doposud nevyjasněných příčin zmizela Sluneční soustava se všemi svými světy a jejich obyvateli ze známého Univerza.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního vesmíru, kde mají Pozemšťané nové, nepříliš přátelské sousedy. Od té doby lidstvo bojuje o holé přežití.

O záhadné rase Spentů toho lidé příliš mnoho nevědí, je pouze jisté, že ve středu zájmu těchto tvorů leží Slunce. Podle jejich názoru je hvězda Sol znesvěcena přítomností mrtvoly superinteligence ARCHETIM. Proto srdce systému zahalili do neprostupné vrstvy. Jinak se to má s Fagesy – ti vidí v lidech sprosté zloděje, kteří zcizili tělo jejich zemřelé superinteligence a žádají odplatu.

S Fagesy úzce spolupracují Sayporani, kteří hodlají „přeformátovat“ lidstvo. Za této nepřehledné situace se lidstvo začíná bouře – a je vydán TAJNÝ ROZKAZ ZIMNÍ TICHO


TOLBA odposlouchává rezidenční vysílačky. Tak se Reginald Bull dozví, jak okupanti Terry zareagují na zničení svého nejdůležitějšího nátlakového prostředku. Aktivují ochranný štít Solární rezidence a současně vyšlou tajný kódový signál Zimní ticho. Za pomoci tohoto kódu, který má v případě krize zabránit převzetí nepřátelskými silami, jsou veškerá kosmická plavidla domovské flotily ve Sluneční soustavě prakticky deaktivována. Až na život udržující systémy a jiné základní funkce se již lodi nedají ovládat. Tímto souborem opatření mají být již v zárodku zmařeny všechny pokusy o převrat. Chossom, který byl již dříve pro tvrdší postup proti Terrancům, prosadí své návrhy a požádá o posily z domova – na cestu do Solárního systému se vydá několik desítek tisíc utrofarišských vejcovitých lodí.