svazek 124

William Voltz

Das Psycho-Duell

Souboj mozků

vydáno: 1964     (česky: 1997)
čas děje: 2105
Perry Rhodan 124 (Česká obálka) Perry Rhodan 124 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Atlan, Imperátor Arkonu, a Carbá, Minterol, v souboji - na fiktivním světě...
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Salor Henno - Zmocněnec Velkého impéria

Wayne Tate – Agent Země na Zalitu

Komodor Michael Fellmann - Velitel bitevního křižníku TROJA

Atlan a Carbá - Konkurenti v psychosouboji

Perry Rhodan - Administrátor nemá v povaze nechat přítele Atlana na holičkách

Sowan Dolanty - Smyšlená osoba, která v průběhu psychosouboje hraje rozhodující roli

Ilustrace:
Perry Rhodan 124 (Ilustrace 1)
Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Psychoduel.

Arkonidská robotská flotila se už neúčastní akcí s loděmi Pozemšťanů, což vede k citelnému oslabení pozice Pozemšťanů. Regent ignoruje Atlanovy příkazy. Po pozemském křižníku TROJA začne arkonská robotská flotila střílet, když se šesti lehkými křižníky přilétá na Zalit1), aby podle příkazu zastavila nepokoje.

Činnost akonského komanda v A-1 aktivovala katastrofický program »Epethus«, který úřadujícího Imperátora posuzuje podle politických kritérií stavitelů Regenta a Atlana shledal jako neschopného.

Carbá, nastrčená figurka Akonanů, u něhož byla uměle navýšena mozková kapacita, požaduje trůn Arkonu. Podle arkonidského zvyku má o jeho požadavku rozhodnout psychosouboj mezi ním a Atlanem. Souboj, v jehož průběhu robot Regent dne 3. prosince 2105 jako místo konání vyvolá fiktivní scénář jedné kolonie, kde soupeři bojují, nemá ale za výsledek jednoznačného vítěze. Carbá naprosto srozumitelně poukazuje na vzrůstající vliv Pozemšťanů v oblasti Velkého impéria, Atlan je z rozhodnutí Regenta sesazen a novým Imperátorem se stává Carbá da Minterol. Carbá přijme jméno Minterol I.. Jenom díky zákroku přátel z řad Pozemšťanů unikne Atlan zatčení, které vydal Velký koordinátor. Na palubě IRONDUKE opouští nesmrtelný Arkonidan soustavu Arkon.