svazek 880

Clark Darlton

Gegner im Dunkel

Protivník v temnotě

vydáno: 1978    
čas děje: 3586
Perry Rhodan 880 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Atentát na Harna - Boyt Margor opět udeří
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Homer G. Adams - expert přivádí terranské hospodářství k rozkvětu

Julian Tifflor - ministerský předseda LSP

Harno - energetický bytost má být zavražděna

Boyt Margor - protivník k temnotě znovu udeří

Jaylo Krehnagg - paratender

Harno1), který se v Impérium-Alfa pozvolna pod umělým slunce zotavuje z nedostatku energie, zobrazí na svém povrchu, že Helkové, kteří unikli z boje o Cheopsovu pyramidu, se shromáždili mimo Sluneční soustavu.

Boyt Margorovi to oznámí jeho paratender Jalyo Krehnagg, exobiolog, který pracuje pro Homera G. Adamse. Mutant dá Krehnaggovi příkaz, aby Harna zničil, aby kulovitá bytost nemohla prozradit pozici nově vznikajícího Saquet-Kmh-Helka, kterého chce získat pod svou kontrolu. Rozhovor je ale odposloucháván Eawy ter Gedanem, a tři Gäajští mutanti dají Tifflorovi anonymní varování, takže Krehnaggův pokus Harna s pomocí energetického šoku usmrtit, selže.

Margor poté svého paratendra zabije psionickým impulzem, najde ve středoaustralském Petermannbergenu tajný podzemní hangár a odstartuje se space-jetem, aby našel Saqueth-Kmh-Helk. Krátce na to je tajné zařízení objeveno vysloužilcem Tremlerem a z larské trestanecké planety pocházejícím Kawonem. Margorův paratender ale hypnozářičem vymaže oběma paměť.

Julian Tifflor, veden Harnem, odlétá s křižníkem také k superrobotu Loowerů. Když k němu dorazí, opustí Harno loď se slovy, že musí splnit důležitou úlohu. Margor předělá několik členů posádky Tifflorova křižníku na paratendry a zinscenuje vzpouru. Mezitím Harno pronikne do Saqueth-Kmh-Helka, který o něco později transituje pryč2). Rebelie v Tifflorově křižníku je zdolána, ale Margor unikne se svým space-jetem v lineárním prostoru3).