svazek 37

Clark Darlton

Ein Planet spielt verrückt

Planeta bláznů

vydáno: 1962     (česky: 1996)
čas děje: 1983
Perry Rhodan 37 (Česká obálka) Perry Rhodan 37 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Malý Gucky a jeho velká hodina - zatímco seržant Harnahan učiní neuvěřitelný objev
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velitel STARDUSTU a Administrátor Země

Reginald Bull, zvaný Bully - Rádce a přítel Perryho Rhodana

Gucky - Úspěšně si zahraje roli neškodného králíka

Sežant Harnahan - Sám ve vesmíru učiní osudný objev

Borator - Jeho životní dílo se dostane do cizích rukou

Topthor - Patriarcha Supertěžkých

Tako Kakuta, Kitaj Išibaši, Tama Jokida a John Marshall - I po osvobození planety je čeká spousta práce

Ilustrace:
Perry Rhodan 37 (Ilustrace 1)

Ve skrytých loděnicích na Goszulově planetě objeví Gucky 19. května 1983 téměř dostavený, sedmset osmdesát metrů dlouhý a dvě stě metrů široký bitevní křižník Skokanů. Zároveň pověří patriarcha Etztak Těžkého Topthora1), aby drahocennou loď chránil. Když se v soustavě Tatlira objeví třináct válcovitých lodí Těžkých, ukryjí Pozemšťané své lodě. Obrovský STARDUST II se ponoří do oceánu. Když Těžcí nepůsobí proti Goszulům žádné násilí, rozhodne se Gucky, Kitaj Išibaši a John Marshall zahnat je díky blufu. Zatím co Borator, konstruktér bitevního křižníku, čelí sugestorovi, přesvědčí Išibaši Topthora, že jak montéři a jejich roboti, tak Těžcí, se infikovali morem zapomnění, a že o tom má informovat ostatní Skokany. Těžcí nato opustí soustavu Tatlira2).

Během těchto událostí objeví seržant Harnahan, který má příkaz pozorovat loďstvo Těžkých, na jednom malém měsíci čtvrté planety Tatliry kulovitou bytost, která tvrdí, že její stáří je asi pět miliónů let3). Může na svém povrchu vyobrazit každé místo vesmíru, ale před sedmi sty lety ztroskotal kvůli nedostatku energie na měsíci. Bytost Harnahana požádá, aby o něm řekl Perrymu Rhodanovi.

Než malé loďstvo Pozemšťanů ukořistí skokanskou loď a transituje k Zemi4), naváže bytost telepatické spojení s Rhodanem, poděkuje za energii, kterou si mohl vzít z pozemské lodi a slíbí Pozemšťanům, že na ně počká5).