svazek 582

Hans Kneifel

Die Mutantenfänger

Lovci mutantů

vydáno: 1972    
čas děje: 3444
Perry Rhodan 582 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Chtějí do vesmíru – neboť se bojí smrti
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan, Atlan, Gucky a Sandal Tolk – Velký administrátor a jeho přátelé se vydají na lov mutantů.

Ribald Corello – Supermutant je zneškodněn.

Kitaj Išibaši, Tama Jokida, Wuriu Sengu, André Noir, Betty Toufryová, Son Okura, Ralf Marten a Tako Kakuta – Přízraky mutanta jsou pronásledovány.

Paih Teryzu – Parabiolog.

Ribald Corello, Alaska Saedelaere a duchové mutantů se skrývají v podmořském úkrytu na severovýchodním mysu Středomořského ostrova Sardinie. Protože synthotěla kvůli jejich ukvapené výrobě začínají mít stále více příznaků rozkladu, navštíví Tako Kakuta 25. květen 3444 kliniku biomedového modulátora doktora Gianni Degosciu v Cagliari. Lékařem zalarmováni, přijdou Perry Rhodan, Atlan, Sandal Tolk1), Ras Čubaj a Gucky do Sardinie. Tako Kakuta, Tama Yokida, Wuriu Sengu, Kitaj Išibaši jakož i Corello a transmiterem poškozený jsou objeveni v podmořském úkrytu. Střelou, která je nabitá ampulí arasským psionickým specialistou Paihem Terzyu vyvinutého paranarkotika Parnomotio-B-Forte, omráčený Tolk supermutanta a ochromí ho zároveň parapsychicky. Zatím co čtyři duchové mutantů díky Kakutovu teleportérskému daru uniknou, jsou Saedelaere a Corello odvezeni do Impérium-Alfa.

Když 28. května loď USO s Corellem odstartuje do Quintova centra, a stabilizující faktor se tak dostane na téměř nedosažitelnou vzdálenost, pokusí se duchové mutantů nejdříve se vKalahari-Space-Portu zmocnit obchodní lodi TOMPARINI. Gucky a Sandal Tolk teleportují do lodi a omráčí její posádku plynem. Zbavení všech pomocníků, rozhodne se osm prchajících, kteří po dlouhé cestě hyperprostorem opět mají smrt přímo před očima, vzdát se pronásledovatleům a jsou předáni do péče Paiha Terzyua.

Sandal Tolk se vrací s Edmondem Pontonacem2), Joaquinem Manuelem Cascalem a jeho přítelkyní Chelifer Argas zpět na jejich domovský svět Exota-Alfa3). 4)