svazek 2709

Susan Schwartz

Der perfekte Jäger

Dokonalý lovec

vydáno: 19. července 2013    
čas děje: červen / červenec 1514 NGL
Perry Rhodan 2709 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Atopický tribunál vyšle maršála – jeho schopnosti jsou smrtící
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Shekval Genneryc – Onryoňan připravuje vládu Atopického tribunálu.

Maršál Leza Vlyoth – Jaj se považuje za dokonalého lovce.

Peo Tatsanor – Mladý muž, který v sobě nese příliš mnoho hněvu.

Icho Tolot – Haluťan spolupracuje s Viccorem Bughassidowem.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2709 (Ilustrace 1)

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

Avšak právě Měsíc, nejbližší souputník Terry, je nyní Pozemšťanům zcela cizí. Už několik let se halí do neprostupného pole a jeho povrch je podivně zdeformován. Kdo by na něm chtěl přistát, riskuje život. Vládnou tam Onryoňané, kteří jménem Atopického tribunálu požadují vydání Perryho Rhodana a imperátora Bosticha.

Tribunál začal likvidovat všechny, kdo by mohli Perrymu Rhodanovi poskytnout podporu – zmizel i JULES VERNE s Reginaldem Bullem na palubě. Na stopu dalšího z Rhodanových druhů je nyní nasazen DOKONALÝ LOVEC...


Shekval Genneryc pověřil tvaroměniče z lidu Jaj, dokonalého lovce Leza Vlyotha, likvidací Icho Tolota. Maršál je potěšen, neboť lov na Haluťana pro něho představuje doposud největší výzvu. Vlyoth cestuje na své kosmické lodi XYANGO, která se dovede měnit právě tak, jako on sám a na jejíž palubě umístil nádrž se svou nadbytečnou tělesnou substancí. S určením, kde se nyní Tolot zdržuje, potřebuje tvaroměnič pomoci. V podobě Linguida jménem Yoanu Quont zrekrutuje mladého rebelantského Antiho Pea Tatsanora. Ten disponuje – aniž by si toho byl sám vědom – mimořádně silným paranadáním.

Vlyoth vycvičí Báalola jako svého učedníka a společně se vydají na Tahun. Tam je ošetřován umírající Haluťan Fancan Teik. Teik trvale udržuje své tělo v zahuštěném stavu a na nic nereaguje. Jeho ošetřující lékař, profesor Athanasiu Boulgard, zná Yoanu Quonta již z dřívějška a je jím vydírán. Pod záminkou, že chce Haluťanovi pomoci, vnikne Tatsanor do Teikovy mysli. Přitom používá tvaroměničem dodané drogy sklomrazu, posilující jeho paraschopnosti. Tatsanor přeruší Haluťanovy duševní útrapy a dostane požadované informace.

Icho Tolot, jakož i starý Haluťan Luto Faonad a jeho šedesátileté dítě Avan Tacrol, zkoumá medúzovitou planetu Kamaad v mlhovině v souhvězdí Orionu. Tolot se v roce 1484 NGL vrátil z Anthuresty do Mléčné dráhy a spolupracuje s Viccorem Bughassidowem. Haluťan nalezl na Kamaadu relikty neznámé civilizace: uměle stvořený mléčný oceán, sochu, podobající se obrovské osmiprsté ruce a palác, jemuž se říká Termitiště. Vlyothovo plavidlo se překonfiguruje do podoby Teikovy 350 metrové kulovité lodi MORAN. Dne 7. července 1514 NGL se pak objeví u Kamaadu. Vlyoth zničí Tolotovu HALUTU IV. Nakonec vstoupí do nádrže a nasaje celou amorfní biomasu, neboť ji potřebuje k dosažené požadované nové podoby...