Perry Rhodan 2707 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2707
Název:Mosazní snílci
(Messingträumer)
Autor:Wim Vandemaan
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:05. července 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 25. června – 01. července 1514 NGL
S KRUSENSTERNEM v systému Taranis – objeví se mluvčí Atopického tribunálu
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Atopy hledaný Terranec navštěvuje systém Taranis.

Farye Sepheroa – Pilotka KRUSENSTERNU má několik otázek.

Freeman Zennor – Rheaňan dostane zvláštní příkaz.

Dhayqe – Tesqire mluví za Atopický tribunál.

Announ da Zoltral – Arkonidanka pomůže členu rodiny.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2707 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

Avšak právě Měsíc, nejbližší souputník Terry, je nyní Pozemšťanům zcela cizí. Už několik let se halí do neprostupného pole a jeho povrch je podivně zdeformován. Kdo by na něm chtěl přistát, riskuje život. Vládnou tam Onryoňané, kteří jménem Atopického tribunálu požadují vydání Perryho Rhodana a imperátora Bosticha.

Perry Rhodan prchá na palubě lodi KRUSENSTERN, vysloužilého fragmentálního křižníku v soukromém vlastnictví excentrického miliardáře. Jeho cesta vede do jiného hvězdného systému. Tam čekají MOSAZNÍ SNÍLCI...


Perry Rhodan je hostem v KRUSENSTERNU Viccora Bughassidowa. Loď je na cestě k Bughassidowovu domovskému světu – planetě Rhea v systému Taranis. Rhea je jako Země velká družice plynového obra Iapetos. Osídlena byla především Terranci, avšak žijí zde rovněž Cheborparnové, Akonané a Arkonidané.