Perry Rhodan 2587 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2587
Název:Válka v průseku
(Krieg in der Schneise)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:18. března 2011
Vydáno v češtině: -
Čas děje: květen 1463 NGL
Kolaborant a diplomat – nastupuje apokalypsa
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan cítí neodkladnost své mise.

Icho Tolot – Haluťan vidí na obzoru zničenou galaxii.

Kardo Tarba – Jaranoc musí zvolit mezi svou ctí a ctí svého lidu.

Piet Rawland – Kovboj řídí sektorové poupě.

Milian Cartento – Ator manipuluje a je manipulován.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2587 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už nějakou dobu zuří v několika galaxiích boj o polyportsíť. Polyportdvorce jsou reliktem z dávných časů. Tento transportní systém umožňuje cestovat na gigantické vzdálenosti. Když se ze spánku probudí Frekvenční monarchie, nárokují si její vládci – Vatroxové – vládu nad všemi hvězdnými ostrovy v dosahu polyportové sítě.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů. Po rázných úderech je moc Monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Současně je tu ještě závažnější nebezpečí – hrozí smrt ID, superinteligence, s níž se po mnoho let pojily osudy Pozemšťanů. Aby zachránil ID, musí Perry Rhodan najít tajuplný PARALOX-ARZENÁL, avšak po tom zatím není ani stopy. A tam, kde by snad bylo možno zahájit pátrání, zuří strašlivá VÁLKA V PRŮSEKU...