Perry Rhodan 2571 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2571
Název:Bezčasý svět
(Die zeitlose Welt)
Autor:Wim Vandemaan
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:26. listopadu 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: květen 1463 NGL
Krystalový inženýr pátrá v minulosti – je na stopě svého ztraceného já
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Clun'stal – Krystalový inženýr hledá ztracený čas.

Ghos'fajer – Esnur scestuje vzdálené země.

Udkigom – Mentor se setká s legendou.

Fogudare a Tanfacher – Dva vědci vidí výsledek svých experimentů.

Aghinjan a Munsguj – Nishaiové stojí před budoucností.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2571 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Perry Rhodan se odebere do vzdálené galaxie Anthuresta, kde hledá spojence pro boj proti Frekvenční monarchii. V tomto hvězdném ostrově se jednak nacházejí poslední hibernační světy Monarchie a rovněž tu je soustava Stardust, v níž žije část lidstva. Rhodanovým spojencem je Esnur Clun'stal, takzvaný Krystalový inženýr legendárních Anthurianů. Avšak Clun'stal je bytostí bez vzpomínek na minulost. Aby toto změnil, Krystalový inženýr vstoupí na BEZČASÝ SVĚT...