svazek 2570

Die Falle von MASSOGYV

Léčka u MASSOGYVU

vydáno: 19. listopadu 2010    
čas děje: 2. – 7. května 1463 NGL
Perry Rhodan 2570 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Pozemšťan nalezne spojence – a Vatrox přichystá novou past
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný pátrá po cestě, jak obyvatele Anthuresty přesvědčit o svých schopnostech.

Murkad – Dozaan nedůvěřuje nabídce.

Chal'tin – Essa Nur přemluví osamělého.

Satwa – Tefrodka pozoruje dva soupeřící Vatroxe.

Sinnafoch – Frekvenční pátrač se snaží poučit ze svých chyb v Mléčné dráze a Andromedě.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2570 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Perry Rhodan se odebere do vzdálené galaxie Anthuresta, kde hledá spojence pro boj proti Frekvenční monarchii. V tomto hvězdném ostrově se jednak nacházejí poslední hibernační světy Monarchie a rovněž tu je soustava Stardust, v níž žije část lidstva. V Anthurestě lze nalézt další humanoidní národy, sdružené do takzvané Tryonišské aliance, která však byla již kdysi dávno podmaněna Vatroxy. Perrymu Rhodanovi je nyní přichystána LÉČKA U MASSOGYVU...