svazek 2569

Michael Marcus Thurner

Das Goldene Zeitalter

Zlatý věk

vydáno: 12. listopadu 2010    
čas děje: 1463 NGL
Perry Rhodan 2569 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Osudné setkání – Bellyr vypráví historii předků
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Vrchní protektor Bellyr – Elfahd si vzpomene.

Stuart Lexa – Stardustský Terranec si díky vraku slibuje informace.

Marten – Mladý muž si nemůže nic počít se svými blízkými.

Ana Leshkovová – Palubní lékařka KATARAKTU se neustále zabývá dotazy.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2569 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Soustava Stardust na tajuplném Vzdáleném místě superinteligence ID se stala významným dějištěm střetnutí: Objevila se tam entita VATROX-VAMU, avšak pozemští kolonisté ji prozatím s přispěním ID zahnali na ústup. Nebezpečí tím však není zažehnáno. Naštěstí jsou tu další spojenci, přičemž o některých není ještě mnoho známo. Jeden z nich si vzpomene na ZLATÝ VĚK...