svazek 2544

Leo Lukas

Gefangene des Handelssterns

Zajatec obchodní hvězdy

vydáno: 21. května 2010    
čas děje: 1463 NGL
Perry Rhodan 2544 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Psychohra o FATICO – Rhodanův tým narazí na rovnocenného soupeře
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný Pozemšťan se vydá vstříc nebezpečí.

Vastrear – Frekvenční pátrač vládne nad obchodní hvězdou FATICO.

Gucky a Pral – Ilt a Stínový Maahk se navzájem téměř perfektně doplňují.

Fellmer Lloyd-Ras Čubaj – Mutantský koncept potká obdobně nadané duo.

Satwa a S'Karbunc – Tefrodka a Maeddont se skvěle vcítí do svého nepřítele.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2544 (Ilustrace 1)

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když se Liga svobodných Pozemšťanů pokusí zprovoznit prastarý transportní systém, takzvaný polyportdvorec, vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad celou polyportsítí.

Vatroxové a jejich Darturkové útočí z palub rudých, krystalům podobných křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců. Je zapotřebí vyvinout značné úsilí, aby byli tito nemilosrdní invazoři zastaveni, neboť pro ně smrt nemá valný význam – Darturkové jsou klonoví vojáci, a Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden z hibernačních světů, povětšinou roztroušených po Andromedě. Perry Rhodan a Atlan iniciují spojenectví národů galaxie Andromeda proti Frekvenční monarchii.

Jestli se tato „Smlouva ze Sicatema“ osvědčí, zůstává otázkou. První zatěžkávací zkouškou má být nalezení a eliminace tajných základen Frekvenční monarchie. Jde přitom o hibernační světy a zejména o obchodní hvězdu. Podle všech dostupných informací se v Andromedě nachází pouze jeden z těchto významných uzlů polyportsítě. Perry Rhodan se odebere do akce, avšak protivník prokáže své kvality a udělá z něho ZAJATCE OBCHODNÍ HVĚZDY