svazek 2545

Michael Marcus Thurner

Vatrox-Tod

Smrt Vatroxů

vydáno: 28. května 2010    
čas děje: 1463 NGL
Perry Rhodan 2545 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Útok na hibernační svět – zkoušejí se zbraně proti Frekvenční monarchii
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný se musí vyrovnat s faktem, že není ve velení.

Atlan – Arkonidanovi je připomenuto, že „voda je mokrá“.

Roman Schleifer – Vědec použije jakýkoli prostředek, aby spatřil auru svého idolu.

Grek 17 – Dýchač metanu se s Galaktiky podělí o své vědomosti.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2545 (Ilustrace 1)

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když se Liga svobodných Pozemšťanů pokusí zprovoznit prastarý transportní systém, takzvaný polyportdvorec, vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad celou polyportsítí.

Vatroxové a jejich Darturkové útočí z palub rudých, krystalům podobných křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců. Je zapotřebí vyvinout značné úsilí, aby byli tito nemilosrdní invazoři zastaveni, neboť pro ně smrt nemá valný význam – Darturkové jsou klonoví vojáci, a Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden z hibernačních světů, povětšinou roztroušených po Andromedě. Perry Rhodan a Atlan iniciují spojenectví národů galaxie Andromeda proti Frekvenční monarchii.

Tato „Smlouva ze Sicatema“ má ihned příležitost, aby se osvědčila v praxi. Poprvé v dějinách Frekvenční monarchie se její protivníci dostali na stopu nejdůležitějších opěrných bodů – hibernačních světů a obchodních hvězd. Spojenci přepadli a dobyli obchodní hvězdu FATICO a nyní dojde ke skutečné SMRTI VATROXŮ...