svazek 2543

Hubert Haensel

Flucht nach Talanis

Útěk na Talanis

vydáno: 14. května 2010    
čas děje: 1463 NGL
Perry Rhodan 2543 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Ticho nad Stardust City – dva mutanti cítí svou šanci
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Shanda Sarmotte – Mladá žena se drží šéfovy rady.

Vorremar Corma – Siganec je vyřazen z boje.

Huslik Valting – Archeolog pátrá na světě v bezvědomí po spojencích.

Rence Ebion – Muž je hrdý na svůj Andromach Alfa.

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když se Liga svobodných Pozemšťanů pokusí zprovoznit prastarý transportní systém, takzvaný polyportdvorec, vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad celou polyportsítí.

Vatroxové a jejich Darturkové útočí z palub rudých, krystalům podobných křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců. Je zapotřebí vyvinout značné úsilí, aby byli tito nemilosrdní invazoři zastaveni, neboť pro ně smrt nemá valný význam – Darturkové jsou klonoví vojáci, a Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jednom z hibernačních světů, povětšinou roztroušených po Andromedě. Perry Rhodan a Atlan iniciují spojenectví národů galaxie Andromeda proti Frekvenční monarchii.

Také v neznámé části vesmíru ležící systém Stardust, na jehož světech dospívá samostatná pozemská kolonie, je ohrožován rozpínavou monarchií. Kromě Vatroxů a Darturků zde operují i Jaranocové, sloužící entitě VATROX-VAMU, úhlavnímu nepříteli vládců monarchie. Tento protivník úspěšně napadne Stardusťany a těm zbude jediné východisko – ÚTĚK NA TALANIS...