svazek 1938

Susan Schwartzová

Farben des Bösen

Barvy zla

vydáno: 13.10.1998    
čas děje: 1290 NGL = 4877
Perry Rhodan 1938 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Svět vidí jen černobíle – a bleusanská dívka prožije peklo
z Databáze Multiversa
Ilustrace:
Perry Rhodan 1938 (Ilustrace 1)

V identitě bluesanského obchodníka Poeyaz Tyrky se Vincent Garron počátkem července 1290 NGL pokusí dostat z hotelu Hyltyn. Nejprve chce letět na Arkon I, kde v Mirkandol jsou Solmothové v ochraně Bré Tsingy. Tuyula Azyk se obává sice temnoty hyperprostorových skrýší, ve kterých se s multimutantem neustále skrývá, věří ale Garronovi a je si jistá, že může jeho vražedné sklony vyléčit. Když se agent SPL Flake vynoří v hotelu, se Garron a mladá bluesanka znovu ukryjí před léčkou Noviel Residora do bezpečí hyperprostorové skrýše. Nejdříve se Garron s Tuyulou chtějí ukrýt u Diny a Kurta Kuwakových, starých manželů, ale Kurt Kuwak zemře na srdeční selhání, když ho vražedný mutant sugestivně ovlivní. V nově postavené, volné kancelářské stavbě najde Garron nový úkryt a pokračuje dál ve svém pátrání.

Mezitím přijde Georg Zima, který organizuje volební boj Solder Branta, na to, že Joskar Jankinnen je ve styku s Galaktickými strážci a že útok na Branta2) na Lokvorthu sám zinscenoval. Když se ho na to zeptá, připouští Jankinnen, že on takto chtěl co nejdříve dosáhnout důvěry Branta. Že přitom přišli o život lidé, označí multimiliardář ze politování hodnou událost. Přes všechny pochybnosti jsou Brant a Zima nadále připraveni spolupracovat s Jankinnenem.

Brant svého příznivce ale podezřívá z nedůvěry, když 15. července se dostaví na tajnou schůzku s Garronem, v kancelářské novostavbě, kde se mutant ukrývá. Šokovaně kandidát Liberální jednoty odposlechne, že Jankinnen Garrona cíleně dostal z vězení a že osvobození Mongeraczase byla pouze kamufláž. Díky Garronovým mocným paradarům si průmyslník může zajitit vládu nad LSP a později nad celou Mléčnou dráhou. Solder Brant má být jen Jankinnenem nastrčená figurka. Garron nemá sice žádný zájem na mocenských představách Jankinnena, ale souhlasí se smlouvou, protože mu zajistí svobodu pohybu, kterou potřebuje pro splnění svého poslání. Když mutant objeví přítomnost Branta, převezme politika pod svou vůli.

Mezitím narazí Tuyula Azyk v hyperprostorové skrýši, kde byla uzavřena na mrtvolu Flaka, ačkoliv ji mutant ujistil, že agenta SPL ušetří.

V Hřibu na Trokanu se objeví těžce zraněná bytost podobná Maahkovi. S posledními silami se představí medikovi Güskar Hennigovi jako Mhogena, Pátý posel Thoregonu, a požádá Pozemšťany v interkosmu o pomoc pro svůj národ, který je ve své domovské galaxii Chearth ohrožen Guna a Var3) 4).