svazek 1142

H.G. Ewers

Sammelpunkt Vier-Sonnen-Reich

Shromaždiště v Říši čtyř sluncí

vydáno: 1983    
čas děje: 426 NGL = 4013
Perry Rhodan 1142 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Galaktická flotila se objevuje - a dochází k počítačové válce
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec v zajetí Sooldocků

Waylon Javier - velitel BÁZE

Roi Danton - Rhodanův syn podnikne nebezpečný výlet

Andrew Denkbar - mistrovský pilot

Prinar Dolg - ministerský předseda Říše čtyř sluncí

Carzel Boon - kosmomistr Sooldocků

27. listopadu 426 NGL přilétá BÁZE1) do Říše čtyř sluncí Sooldocků2), do které přiletěly také další jednotky galaktické flotily3). Sooldockové se se svými loděmi postaví cizincům, zřeknou se ale použít útočné zbraně a pokoušejí se jen elektromagnetickými údery ochromit počítačové systémy zdánlivých útočníků. Při pátrání po THUNDERWORDU prohledává Roi Danton a Demeter ve space-jetu planetu Marrschen a objeví tam hrob Nissona Arvenische4). Zpravodajský robot Schmackofatz5), kterého Phobe Sam5) propašoval do jetu, se na Marrschenu ztratí.

Mezitím dostanou Perry Rhodan, Gesil, Cirgizen Saan, Sarvel Markadir a Soul Gronnich od cybermedů svých SERUNů přesně vypočtenou dávku botulinu. Jak čekali, jsou odvezeni na kliniku. Plánovaný útěk ale selže. Vzhledem k neznámé pohrůžce cizí flotilou, dochází mezi Sooldocky k neshodám. Prinar Dolg je zabit. Rhodan a jeho společníci se vrátí na THUNDERWORD, lodi je ale zabráněno odstartovat z Vruggu.

Mezitím se v Říši čtyř sluncí setkají PREZIDENT 6), flotila Kranů7) a SOL8). SOL-buňka 2 se spojí se zbytkem lodi. V ochraně ASP se TSUNAMI-10 přiblíží k Vruggu a vypustí člun s Dantonem a mistrovským pilotem Andrewem Denkbarem. Carzel Boon se spojí s oběma Terranci. Aby se zabránilo další konfrontaci s křižníky Sooldocků formujících se k útoku, nařídí Rhodan, aby se galaktická flotila, ze které chybí jen sedm koggů, třicet lehkých holků, čtyřicet šest těžkých holků a 167 karracků9), se svazem Kranů stáhla z prostoru Říše čtyř sluncí.

Na Vruggu vznikne nová vláda, v jejímž čele stojí Carzel Boon. Schmackofatz je ukryt Denkbarem. Rhodan pošle loď RAKAL WOOLVER s Dantonem a Demeter do Mléčné dráhy, aby tam informovala o osudu Galaktické flotily. Také Taurec se SYZZELEM přejde na palubu RAKALA WOOLVERA. Na otázku na důvody řekne, že nikdo nemůže překročit svůj stín, který je všudypřítomný10).