svazek 1024

H.G. Francis

Zeitmüll

Časové smetí

vydáno: 1981    
čas děje: 424 NGL = 4011
Perry Rhodan 1024 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Lidé a cizinci - v chaosu na Arxisto
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Hanzovní mluvčí se vydává do čarodějného kotle

Arger Stabal - šéf Hanzovní kanceláře na Arxisto

Icho Tolot - Haluťan jako černý pasažér

Kyrr - po slávě dychtící bojovník

Marlett Berga, Anny Vorscheyn a Tom Barrett - urpchlíci z Arxisto

Perry Rhodan se distančním skokem odebere do Arxisto-Park, jehož obyvatelé jsou stále ještě ohrožováni materializací horninových mas. Na Arxisto se vynoří také čtyři metry vysoký Kyrr, z jehož kulovitého, modrého trupu vycházejí dvě chapadla o délce dvou metrů, ve kterých drží zakřivený meč a sekyru. Rovněž kulovitá hlava disponuje dozadu zakřiveným rohem a dvěma očima ve formě oválů s čárkovitými zorničkami. Obr je doprovázen metr vysokým sekretářem Kliquem, který zaznamenává slavné činy bojovníka Kyrra. Aby ukázal svou sílu, zaútočí Kyrr na monstrózního, padesát metrů velkého robota.

V TSUNAMI-36 mezitím přistanuvší na Arxisto cítí Icho Tolot, že cizí vliv, který ovládal jeho normální mozek, ochabuje. V boji s neznámou mocí opustí Haluťan loď, je dočasně pohřben pod masou horniny a nakonec narazí na Kyrra, který nezraněn překonal robota. V zajetí cizí moci vyzve Tolot Kyrra na souboj a porazí ho.

Rhodan mezitím nechává Arxisto evakuovat. V okamžiku duševní svobody vyhrabe Tolot space-jet, aby s Marlett Bergovou, Anny Vorscheynovou a Tomem Barrettem, kteří propásli evakuační loď, opustili planetu. Znovu pod cizím vliv upadnuvší Haluťan zamíří ale s lodí ke žhavému světu Arxistal1). Tam se třem Terrancům podaří Tolota, který znovu začíná zuřit, vylákat z jetu1). Poté odstartují a opustí soustavu Arx2).