Lord Zwiebus

z Databáze Multiversa
Informace o postavě:
Národ:Pseudoneandrtálci
Výška:2,2 metrů
Lord Zwiebus
Lord Zwiebus
© VPM kg.

Lord Zwiebus byl dne 1. října 3430 nalezen při podmořském vrtu v příkopu Tonga v Tichomořském oceánu. Galbraith Deighton ho objevil v cappinském energetickém pouzdře. Jméno dostal podle zvláštního zvuku, který vydal při svém probuzení.

Je 2,20 metru vysoký, v ramenou měří 1,50 metru. Má soudkovitou, klenutou hruď a dlouhé opičí ruce s mohutnými svaly. Lebka a tvar obličeje se již zcela výhradně nepodobá lidoopům, má i lidské rysy. Zwiebovo tělo je pokryto hustou hnědočernou srstí.

Lord Zwiebus disponuje všemi zvláštními smysli pozemských neandrtálců. Jako empat může v předstihu vycítit blížící se nebezpečí, nenávist, odpor a podobně. Má také čich loveckého psa. Pseudoneandrtálec má nesmírnou sílu a rychlé reakce.

Jeho zpočátku nepříliš vyspělé psychické schopnosti se v krátké době výrazně zdokonalí. Oděvy jako vesmírnou kombinézu nosí Zwiebus nadále nerad, obvykle má jen bederní roušku.

Zwiebus má jedinou zbraň – mohutný kyj, do něhož pozemští vědci nainstalovali rozličné vybavení a zbraňové systémy.

Asi 196 600 let před Kristem byl lord Zwiebus stvořen při genetických pokusech Cappinů. Nalezen byl v roce 3430. Roku 3432 patřil lord Zwiebus k posádce deformátoru nulového času, který se vydal o 200 000 let do minulosti. Byl při objevu Ovarona, Merceile a Takvoriana.

Když se ukázalo, že je lord Zwiebus empat a stopaře Cappinů, vstoupí do nového Sboru mutantů pod vedením Fellmera Lloyda.

Když MARCO POLO dne 03. 07. 3437 vyrazí do Gruelfinu, patří lord Zwiebus k posádce.

V roce 3587 vstoupí do ID.

Podle lorda Zwieba byl pojmenován Zwiebův kráter – průmyslová oblast na odvrácené straně Měsíce.